Celý víkend je pro nás pozitivní, těší pátého Alonsa

Úspěšnou kvalifikaci na Velkou cenu Kataru formule 1 zaznamenal tým Alpine. Oba jezdci se dostali do Q3, kde Fernando Alonso odstartuje z pátého a Esteban Ocon z devátého místa.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Celý víkend je pro nás pozitivní, těší pátého Alonsa | Foto: Getty Images / Lars Baron

„Celý víkend je pro nás pozitivní. Vůz byl silný ve všech částech víkendu a zdá se, že mu sedí zdejší rychlé zatáčky,“ řekl Alonso.

„Řekl jsem týmu, že když mi dají dostatek paliva, jezdil bych celou noc a počkal tu na ně do zítřejšího rána. Zdá se, že některé okruhy našemu balíčku sedí lépe, a Katar je zřejmě jedním z nich.

„Musíme zjistit, proč nemáme tuto výkonnost i na jiných okruzích. Body se ale rozdávají zítra. Startujeme na čisté straně roštu a musíme si dát pozor na pár jiných strategií pneumatik. Jsou tu nějaké otazníky, z pátého místa se ale řeší lépe.“

Alonso stejně jako většina jezdců z první desítky odstartuje na měkké sadě pneumatik. Kolem sebe ale bude mít piloty na střední sadě, na které svůj nejlepší čas v Q2 zajeli první Lewis Hamilton, druhý Max Verstappen, třetí Valtteri Bottas a sedmý Carlos Sainz.

Další článek: Verstappen, Bottas a Sainz půjdou v neděli před sportovní komisaře

Témata článku: , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února