Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Celý Sauber mění majitele, ale zůstává ve Švýcarských rukou.
Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Sauber měl v poslední době finanční problémy. Zaměstnanci dostávali pozdě výplaty, vývoj vozu se zastavil a projevilo se to také na trati. Sauber je jediný tým, který letos ještě nebodoval.

Před časem se objevily informace, které potvrdila i Kaltenbornová, že zachránce týmu se už našel. Spekulovalo se o investorech z různých koutů světa. Nyní už je jasno. Sauber kupuje švýcarská investiční společnost Longbow Finance SA. Změna názvu týmu se neplánuje.

Švýcaři koupili 100 % ve společnosti Sauber Holding AG. Dvě třetiny akcií odkoupili od Petera Saubera a třetinu od Kaltenbornové. Ta by měla i nadále alespoň zatím zůstat v čele týmu. Peter Sauber Hinwil opouští, předsedou představenstva bude Pascal Picci.

„Jsem velmi rád, že se má odvážná investice v podobě odkoupení týmu zpět, kterou jsem udělal před šesti lety s úmyslem zachovat místo v F1 a základnu v Hinwilu, ukázala jako správná,“ uvedl Sauber. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Týmy mají letos problémy s pochopením pneumatik, říká Symonds

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz