Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Celý Sauber mění majitele, ale zůstává ve Švýcarských rukou.
Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Sauber měl v poslední době finanční problémy. Zaměstnanci dostávali pozdě výplaty, vývoj vozu se zastavil a projevilo se to také na trati. Sauber je jediný tým, který letos ještě nebodoval.

Před časem se objevily informace, které potvrdila i Kaltenbornová, že zachránce týmu se už našel. Spekulovalo se o investorech z různých koutů světa. Nyní už je jasno. Sauber kupuje švýcarská investiční společnost Longbow Finance SA. Změna názvu týmu se neplánuje.

Švýcaři koupili 100 % ve společnosti Sauber Holding AG. Dvě třetiny akcií odkoupili od Petera Saubera a třetinu od Kaltenbornové. Ta by měla i nadále alespoň zatím zůstat v čele týmu. Peter Sauber Hinwil opouští, předsedou představenstva bude Pascal Picci.

„Jsem velmi rád, že se má odvážná investice v podobě odkoupení týmu zpět, kterou jsem udělal před šesti lety s úmyslem zachovat místo v F1 a základnu v Hinwilu, ukázala jako správná,“ uvedl Sauber. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Týmy mají letos problémy s pochopením pneumatik, říká Symonds

9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
9. srpna | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10