Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Celý Sauber mění majitele, ale zůstává ve Švýcarských rukou.
Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Sauber měl v poslední době finanční problémy. Zaměstnanci dostávali pozdě výplaty, vývoj vozu se zastavil a projevilo se to také na trati. Sauber je jediný tým, který letos ještě nebodoval.

Před časem se objevily informace, které potvrdila i Kaltenbornová, že zachránce týmu se už našel. Spekulovalo se o investorech z různých koutů světa. Nyní už je jasno. Sauber kupuje švýcarská investiční společnost Longbow Finance SA. Změna názvu týmu se neplánuje.

Švýcaři koupili 100 % ve společnosti Sauber Holding AG. Dvě třetiny akcií odkoupili od Petera Saubera a třetinu od Kaltenbornové. Ta by měla i nadále alespoň zatím zůstat v čele týmu. Peter Sauber Hinwil opouští, předsedou představenstva bude Pascal Picci.

„Jsem velmi rád, že se má odvážná investice v podobě odkoupení týmu zpět, kterou jsem udělal před šesti lety s úmyslem zachovat místo v F1 a základnu v Hinwilu, ukázala jako správná,“ uvedl Sauber. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Týmy mají letos problémy s pochopením pneumatik, říká Symonds

18:10 | Mazepin dostal penalizaci 5 sekund, spadl na sedmé místo
18:03 | Robert Kubica v rozhovoru pro polské studio ElevenF1: George má ve Wiliamsu snadnou práci. Mluvím především o loňském roce. Měl velkou výhodu díky mnoha faktorům, ke kterým bych se nerad vracet.
15:49 | Technický delegát Jo Bauer se vrátil domů kvůli úmrtí v rodině. Zastoupí ho ho Nikolas Tombazis.
13:01 | Za chvíli začíná hlavní závod formule 2. Živě na Sport 1.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink Verstappen (54.064)
Kvalifikace Bottas (53.377)
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10