Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Celý Sauber mění majitele, ale zůstává ve Švýcarských rukou.
Celý Sauber mění majitele, Peter Sauber končí

Sauber měl v poslední době finanční problémy. Zaměstnanci dostávali pozdě výplaty, vývoj vozu se zastavil a projevilo se to také na trati. Sauber je jediný tým, který letos ještě nebodoval.

Před časem se objevily informace, které potvrdila i Kaltenbornová, že zachránce týmu se už našel. Spekulovalo se o investorech z různých koutů světa. Nyní už je jasno. Sauber kupuje švýcarská investiční společnost Longbow Finance SA. Změna názvu týmu se neplánuje.

Švýcaři koupili 100 % ve společnosti Sauber Holding AG. Dvě třetiny akcií odkoupili od Petera Saubera a třetinu od Kaltenbornové. Ta by měla i nadále alespoň zatím zůstat v čele týmu. Peter Sauber Hinwil opouští, předsedou představenstva bude Pascal Picci.

„Jsem velmi rád, že se má odvážná investice v podobě odkoupení týmu zpět, kterou jsem udělal před šesti lety s úmyslem zachovat místo v F1 a základnu v Hinwilu, ukázala jako správná,“ uvedl Sauber. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Týmy mají letos problémy s pochopením pneumatik, říká Symonds

18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
17. ledna | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.