Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Mexický pilot se stal před nedávnem novým členem stáje Force India.
Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Otmar Szafnauer z Force Indie řekl, že nový vývojový pilot Alfonso Celis jr. nemá jisté, že se propracuje až k závodní sedačce ve formuli 1.

19letý Celis jr. už absolvoval v rámci testů v Abú Dhabí svou premiéru s vozem formule 1. Příští rok se pak objeví v sedmi volných trénincích.

Nabitý program, který mu připravila Force India, by mohl naznačovat, že se připravuje jeho vstup coby závodního jezdce do F1. Podle Szafnauera si však Mexičan musí své místo zasloužit.

„Pro Alfonsa uděláme maximum, pak ale musí jít a zasloužit si své závodní místo - není to automatické,“ řekl Szafnauer pro GPUpdate.net.

Alfonso Celis se stal vývojovým jezdcem Force Indie

Alfonso Celis se stal vývojovým jezdcem Force Indie

„Do vozu posadíme jen ty piloty, o kterých si myslíme, že jsou lepší než ti, které máme v tuto chvíli, pokud na to tedy někdo nemá, tak není důvod (měnit jezdeckou sestavu). Jsme tu proto, abychom na trati předvedli to nejlepší, to je náš cíl.“

Sergio Pérez a Nico Hülkenberg budou pro Force Indii závodit také příští rok. Podle slov Szafnauera bude přitom v budoucnu pro kohokoliv velmi obtížné tuto dvojici výkonnostně překonat a dostat se tak na jejich místa.

„Pro někoho bude obtížné to prolomit, my mu ale dáme tu nejlepší možnost,“ dodal. „Jestli se u nás bude rozvíjet, tak ho tam posadíme. Když ne, tak se může vypracovat až na úroveň, kdy o něj bude mít zájem někdo jiný.“

„To se stalo například u Julese Bianchiho, který odešel z pozice vývojového pilota tady u Force Indie do Marussie. Možnosti tu tedy jsou, ne jenom u nás, ale i v dalších týmech.“

Celis jr. letos závodil ve formuli Renault 3.5 a v GP3, kde zaznamenal jedno pódiové umístění, když ve druhém závodě na okruhu ve Spa-Francorchamps obsadil třetí místo.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hodnocení sezóny 2015 očima redakce F1Sport

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00