Celis jr.: Šance v testech je známkou důvěry týmu

Vývojový pilot Force Indie Alfonso Celis jr. se těší na dva dny, které v rámci prvních předsezónních testů F1 v Barceloně stráví za volantem vozu VJM09.
Celis jr.: Šance v testech je známkou důvěry týmu

Mexičan, který se k týmu připojil v listopadu a své první kilometry s vozem formule 1 absolvoval v rámci prosincového testu Pirelli v Abú Dhabí, bude s letošním monopostem jezdit v pondělí a ve čtvrtek.

„Jsem opravdu nadšený a připraven jet dva dny, které mi nabídli,“ řekl Celis jr. pro Motorsport.com.

„Tou možností jsem byl překvapen. Byl jsem o tom informován v továrně, zatímco jsem se připravoval na nadcházející sezónu. Tým mi dal důvěru a pro mě a můj vývoj je důležité, abych byl v autě.“

Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Celis jr. bude letos kombinovat své povinnosti u Force Indie se starty v šampionátu formule V8 3.5. Bude přitom vůbec prvním, kdo s novým vozem vyjede na trať, když mu tým dal přednost před závodními piloty Nicem Hülkenbergem a Sergiem Pérezem.

„Abych se vyvíjel, je důležité strávit co nejvíc času ve voze. Je to úplně jiný svět a mám se hodně co učit.“

„Během prvního dne musíme zkontrolovat, že vůz správně funguje. Musíme toho spoustu udělat. Pro mě bude hlavní poskytnout zpětnou vazbu, která bude týmu sloužit pro další vývoj vozu.“

„Doufáme, že odjedeme co nejvíce kol. Bude důležité, aby nedošlo k nějakým selháním a abych se nezapletl do žádných incidentů. Plán je velmi rozsáhlý, myslím, že jsem toho nikdy neměl tolik na práci. Tohle je ale F1 a já se soustředím jen na své úkoly.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Haas představil VF-16

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10