Celis jr.: Šance v testech je známkou důvěry týmu

Vývojový pilot Force Indie Alfonso Celis jr. se těší na dva dny, které v rámci prvních předsezónních testů F1 v Barceloně stráví za volantem vozu VJM09.
Celis jr.: Šance v testech je známkou důvěry týmu

Mexičan, který se k týmu připojil v listopadu a své první kilometry s vozem formule 1 absolvoval v rámci prosincového testu Pirelli v Abú Dhabí, bude s letošním monopostem jezdit v pondělí a ve čtvrtek.

„Jsem opravdu nadšený a připraven jet dva dny, které mi nabídli,“ řekl Celis jr. pro Motorsport.com.

„Tou možností jsem byl překvapen. Byl jsem o tom informován v továrně, zatímco jsem se připravoval na nadcházející sezónu. Tým mi dal důvěru a pro mě a můj vývoj je důležité, abych byl v autě.“

Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Celis jr. bude letos kombinovat své povinnosti u Force Indie se starty v šampionátu formule V8 3.5. Bude přitom vůbec prvním, kdo s novým vozem vyjede na trať, když mu tým dal přednost před závodními piloty Nicem Hülkenbergem a Sergiem Pérezem.

„Abych se vyvíjel, je důležité strávit co nejvíc času ve voze. Je to úplně jiný svět a mám se hodně co učit.“

„Během prvního dne musíme zkontrolovat, že vůz správně funguje. Musíme toho spoustu udělat. Pro mě bude hlavní poskytnout zpětnou vazbu, která bude týmu sloužit pro další vývoj vozu.“

„Doufáme, že odjedeme co nejvíce kol. Bude důležité, aby nedošlo k nějakým selháním a abych se nezapletl do žádných incidentů. Plán je velmi rozsáhlý, myslím, že jsem toho nikdy neměl tolik na práci. Tohle je ale F1 a já se soustředím jen na své úkoly.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Diskuze (2) Další článek: Haas představil VF-16
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00