Celis jr.: Šance v testech je známkou důvěry týmu

Vývojový pilot Force Indie Alfonso Celis jr. se těší na dva dny, které v rámci prvních předsezónních testů F1 v Barceloně stráví za volantem vozu VJM09.
Celis jr.: Šance v testech je známkou důvěry týmu

Mexičan, který se k týmu připojil v listopadu a své první kilometry s vozem formule 1 absolvoval v rámci prosincového testu Pirelli v Abú Dhabí, bude s letošním monopostem jezdit v pondělí a ve čtvrtek.

„Jsem opravdu nadšený a připraven jet dva dny, které mi nabídli,“ řekl Celis jr. pro Motorsport.com.

„Tou možností jsem byl překvapen. Byl jsem o tom informován v továrně, zatímco jsem se připravoval na nadcházející sezónu. Tým mi dal důvěru a pro mě a můj vývoj je důležité, abych byl v autě.“

Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Celis jr. si musí sedačku v F1 zasloužit

Celis jr. bude letos kombinovat své povinnosti u Force Indie se starty v šampionátu formule V8 3.5. Bude přitom vůbec prvním, kdo s novým vozem vyjede na trať, když mu tým dal přednost před závodními piloty Nicem Hülkenbergem a Sergiem Pérezem.

„Abych se vyvíjel, je důležité strávit co nejvíc času ve voze. Je to úplně jiný svět a mám se hodně co učit.“

„Během prvního dne musíme zkontrolovat, že vůz správně funguje. Musíme toho spoustu udělat. Pro mě bude hlavní poskytnout zpětnou vazbu, která bude týmu sloužit pro další vývoj vozu.“

„Doufáme, že odjedeme co nejvíce kol. Bude důležité, aby nedošlo k nějakým selháním a abych se nezapletl do žádných incidentů. Plán je velmi rozsáhlý, myslím, že jsem toho nikdy neměl tolik na práci. Tohle je ale F1 a já se soustředím jen na své úkoly.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Haas představil VF-16

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.