Čeká v Británii Alonsa další penalizace? (aktualizováno)

Zákazníci Renaultu a Hondy už vyčerpali nebo brzy vyčerpají limit čtyř pohonných jednotek, které mohou jezdci nasadit během sezóny. Postupně tak čelí penalizacím.
Čeká v Británii Alonsa další penalizace? (aktualizováno)

Týmy nenasazují další nadlimitní pohonné jednotky v okamžiku, kdy musí, ale podle vlastní strategie. Je výhodnější je nasadit tam, kde tým stejně neočekává příliš silný výsledek nebo na tratích, kde se dá předjíždět.

Fernando Alonso v Rakousku nasadil pátý motor, turbo a MGU-H. Vše ale přišlo vniveč v prvním kole, když do něj narazil vůz Kimiho Räikkönena.

V tradičním úvodu k velké ceně McLaren uvedl, že Alonso bude muset v Silverstonu nasadit opět nový motor, protože ten předešlý byl při nehodě poškozen. Andrew Benson z BBC ale s McLaren mluvil a podle něj zatím výměna motoru v plánu u Alonsa není. Motorsport.com pak přinesl informaci, podle které by se Alonso mohl vrátit ke starému motoru.

„Pokud jde o pohonnou jednotku Jensona o tomto víkendu, záležitost je stále předmětem vyšetřování,“ potvrdil Arai. Brita odstavil na Red Bull Ringu problém se senzorem.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ricciardo do Ferrari? Není to tak jednoduché, říká

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.