Čeká Ferrari na Hamiltona?

Ferrari v pátek potvrdilo, že Kimi Räikkönen zůstane také v příštím roce u Ferrari. Spekulace o jeho nástupci nyní utichnou, ale nezmizí. Hned je tady jedna nová.
Čeká Ferrari na Hamiltona?

Hülkenberg, Pérez, Rosberg, Ricciardo, Verstappen, Grosjean, Sainz,… Co mají společného? Všichni byli v jistý moment spojováni se sedačkou u Ferrari.

Jezdecká sestava Scuderie se příští rok nezmění, ale dříve nebo později bude muset k Vettelovi přijít nový týmový kolega. Kdo to bude?

Ted Kravitz ze Sky Sports přinesl zajímavý pohled na věc. „Trochu více viděli (Ferrari) Romaina Grosjena a jeho kvality, protože jezdí pro „B tým“ Ferrari – Haas.“ Podle Kravitze ale Ferrari zřejmě dospělo k názoru, že z celkového hlediska Grosjean nebude nutně lepší než Räikkönen.

„Totéž platí pro Estebana Gutiérreze. Jediným otazníkem byl Sergio Pérez a Ferrari z nějakého důvodu došlo k závěru, že to není jezdec pro ně.“

Kravitz samozřejmě zmiňuje jednu výhodu mistra světa z roku 2007 – u Ferrari vládne klid, oba jezdci spolu vycházejí.

Kravitz ale říká, že zde ještě jedna věc. Prý se dozvěděl, že Sergio Marchionne si myslí, že by stálo za to udělat opravdu velkou akvizici a do týmu dostat Hamiltona. Podle prezidenta Ferrari je to možná jediný jezdec, který je skutečně rychlý, možná rychlejší než Vettel.

Hamilton má s Mercedesem smlouvu do konce roku 2018. Tedy pokud se u Mercedesu něco nestane... tedy něco více.

Dalším jezdcem, o kterém by mohlo Ferrari uvažovat, je Sainz. Ten je ale zatím velmi mladý a nezkušený.

Ale zpět k Hamiltonovi. Pokud by k Ferrari přešel, měla by Scuderia tým snů – vedle sebe dost možná dva čtyřnásobné mistry světa.

Ale Hamilton už opakovaně řekl, že svou budoucnost vidí pouze v Mercedesu. Kromě toho v roce 2019 už také nebude nejmladší.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Stewardi vymazali v kvalifikaci 6 časů

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10