Čech Jakub Klášterka bude závodit v šampionátu GP3

Těsně před startem prvního závodního víkendu bylo avizováno podepsání smlouvy se švýcarskou stájí Jenzer Motorsport.
Čech Jakub Klášterka bude závodit v šampionátu GP3

Klášterka se narodil 28. dubna 1994 v Plzni. První závodnické krůčky podnikl v autokrosu a na motokárách. Má za sebou starty ve čtrnáctistovkové Národní formuli. Je absolventem závodnické školy Formul’Academy Euro Series (nejmladším ve svém ročníku), kde v minulosti studoval například Sébastien Bourdais, Narajn Kartykejan či Stéphane Sarrazin. Dvakrát stanul na stupních vítězů a v celkovém hodnocení skončil jedenáctý. V Mostě se představil v závodě NEC formule Renault 2.0.

Klášterka podpisem u Jenzer Motorsport zabral předposlední volné místo na soupisce GP3. Jeho týmovými kolegy budou Patric Niederhauser a Robert Visoiu (na snímku). Klášterka měří 172 centimetrů a váží 60 kilogramů. Jeho závodnickým vzorem je Mika Häkkinen. Nesedí-li za volantem, rád si zajezdí na lyžích či zahraje tenis. Do svého nového vozu se poprvé posadí již při zítřejších trénincích v Barceloně. Série GP3 je již tradičně doprovodnými závody víkendů formule 1, sezona 2012 čítá osm dvojzávodů, a to ve Španělsku, Monaku, Valencii, Anglii, Německu, Maďarsku, Belgii a Itálii.

Další článek: McLaren se chystá nasadit vyšší nos, který testoval v Mugellu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.