Caterham zvažoval, že Frijnse posadí rovnou do závodní sedačky

Robin Frijns se letos musí spokojit s rolí třetího jezdce, ale nebyl daleko tomu, aby se hned postavil na startovní rošt.
Caterham zvažoval, že Frijnse posadí rovnou do závodní sedačky

Caterham se letos rozhodl pro Kamuje Kobajašiho a Marcuse Ericssona. Ale dlouho váhal, a to nejen kvůli Heikkimu Kovalainenovi, vysoko v seznamu měl také Robina Frijnse.

"Robin je nejvíc vzrušující jezdec," cituje majitele týmu Tonyho Fernandese Autosport. "Myslíme si, že má před sebou velkou budoucnost, a doufáme v dlouhodobý vztah s ním."

"Hodně jsme diskutovali o tom, že ho nasadíme hned, ale převážili jsme na stranu opatrnosti. Řekli jsme si, že budeme trochu konzervativní a dáme mu čas, aby si zvykl na formuli 1 a všechny ostatní změny."

Že Frijnsovi Caterham věří, dokázal už programem pro první testy v Jerezu. Holanďana totiž nechá jezdit ve čtvrtek, zatímco Ericsson bude testovat v úterý a ve středu, Kobajaši usedne do vozu v pátek.

Další článek: Sutil musí ještě zhubnout

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.