Caterham většinu novinek nenasadí, HRT připravuje velký balík úprav

Na konci startovního pole pokračuje souboj o 10. místo v šampionátu a všechny tři týmy nasadí novinky. Caterham jich bude mít paradoxně méně než HRT, které vynechalo testy v Mugellu.
Caterham většinu novinek nenasadí, HRT připravuje velký balík úprav

Caterham testoval v Itálii několik novinek včetně upraveného řešení výfuků, ale žádná nenaplnila očekávání. "Například ty výfuky nefungovaly. Nefungovaly podle očekávání, nic nám nepřinesly," prozradil Heikki Kovalainen Autosportu.

Caterhamu nefungovalo nic, přesto si do Barcelony přivezlo alespoň jednu novinku. "Vyzkoušíme tu jiné zadní křídlo, které sice v Mugellu nefungovalo podle očekávání, ale Mugello je jiný okruh a tady je větší šance, že fungovat bude.

"Ale kromě toho ostatní úpravy, které jsme tam měli, nám nefungovaly, takže na nich musíme ještě pracovat."

Na druhé straně tým HRT testy úplně vynechal a doma v továrně připravil velký balík vylepšení. Ve Španělsku nasadí mimo jiné nové přední a zadní křídlo a podlahu.

Novinky dostane jako první v pátek de la Rosa, Kartykejan si bude muset počkat až do soboty, protože v Madridu nestihnou díly vyrobit dřív.

Další článek: Video: Okruh v Barceloně z pohledu pneumatik

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10