Caterham: Věřili jsme, že se v Bahrajnu dostaneme do Q2

Nejlepšího výsledku z pilotů novejších týmů dosáhl v kvalifikaci Kovalainen, který na poslední chvíli překonal Schumacherův čas a dostal se tak do Q2. Zítra odstartuje ze šestnácté pozice.
Caterham: Věřili jsme, že se v Bahrajnu dostaneme do Q2

Caterham

Williams, Mercedes, Toro Rosso. Týmy, které dnes dokázal pilot Caterhamu Heikki Kovalainen porazit. Svým rychlým časem si Fin zařídil postup do druhé části kvalifikace a šestnáctou startovní pozici pro zítřejší závod.

"Pro náš tým to byla excelentní kvalifikace," komentoval dnešek Kovalainen. "Dostat se do Q2 je pro nás opravdovou prémií. Už dnes ráno jsme viděli, že jsme v blízkosti hned několika aut. Mysleli jsme si, že s dnešními podmínkami,  horko a celkem větrno, možná budeme schopni dostat se s měkčí směsí pneumatik do Q2. A ono tomu tak opravdu bylo."

"Ušetřili jsme také pro zítřek jednu sadu pneumatik, protože jsme si byli jistí, že nebudeme schopni dostat se o moc výš. Navíc s mírou degradace, kterou jsme viděli včera i dnes, je jasné, že zacházení s pneumatikami bude zítra hrát velkou roli," vysvětluje Fin.

Jeho týmový kolega Vitalij Petrov se kvalifikoval dvacátý, díky penalizaci Pastora Maldonada ale zítra odstartuje z devatenáctého místa. Ruský pilot je z celkové formy týmu nadšen a těší se na zítřejší dramatickou bitvu: "Rozhodně to bude zajímavé. Bude tam hodně zastávek, což pomůže těm, kteří umí zacházet s pneumatikami nejlépe."

Marussia

Na startovním roštu se zítra postaví jezdci týmu Marussia na dvacáté a třiadvacáté místo. Charles Pic si oproti kvalifikaci polepší o jednu příčku, a to díky penalizaci Pastora Maldonada.

"Nebyl to dnes moc jednoduchý den, ale s výsledkem jsem celkem spokojený," zhodnotil kvalifikaci Pic. "Dnes odpoledne bylo počasí o něco teplejší a degradace pneumatik byla horší na zadní části vozu. Závod bude těžký, protože se určitě budeme trápit s pneumatikami. Dnes jsme však v přístupu k nim byli dost konzervativní, čímž jsme si vylepšili šance na zítřek. Takže uvidíme."

Zkušenější týmový kolega ale spokojený není ani v nejmenším. "Tohle pro nás nebyla moc dobrá sobota," řekl. "S ohledem na vyvážení auta jsme se dnes ráno znovu dost trápili. V kvalifikaci také, a to hlavně kvůli nestabilitě zadní části vozu při brzdění."

Své špatné umístění ale Glock nesvaluje jen na špatnou formu auta. Přiznává, že při svém rychlém kole udělal velkou chybu v zatáčce číslo 13. Na opotřebených pneumatikách jezdec svůj čas už nedokázal opravit, takže nakonec skončil až za jedním z jezdců HRT.

HRT

Dvaadvacáté a čtyřiadvacáté místo patřilo v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu týmu HRT. Pedro de la Rosa ještě vydělá na penalizaci Pastora Maldonada, takže zítra odstartuje z jednadvacáté pozice.

"Abych byl upřímný, tak jsem velmi šťastný," prozradil de la Rosa. "Není tomu tak moc dlouho, co jsme se nekvalifikovali v Austrálii, takže když jsem viděl časy, které jsme předvedli, byl jsem potěšen. Pro nás je to důležitý krok. Upřímně řečeno, na takto pro nás komplikované trati, jsme nepředpokládali, že skončíme před Marussií, je to pro nás tedy uspokojující," dodal pilot.

Narajn Kartykejan neztrácí optimismus ani přes své poslední místo. Od včerejška prý pociťuje značné zlepšení vozu, i když tým podle jeho slov mnoho změn neprovedl. "Ohromné je, že jsme toho na autě moc neudělali, ale i přesto jsme docela blízko té skupině před námi. To je velmi pozitivní," poznamenal Ind.

Další článek: Vyrovnaným jezdcům středu pole kraloval Daniel Ricciardo