Caterham: Věděli jsme, že se na začátku budeme trápit

Výkonnost týmu Caterham meziročně relativně klesla, ale jeho šéf Cyril Abiteboul říká, že se jedná o očekávaný vývoj.
Caterham: Věděli jsme, že se na začátku budeme trápit

Po třech letech nenaplněných očekávání převzal vedení malajsijské stáje Abiteboul a majitel Tony Fernandes se začal víc věnovat svým ostatním obchodním aktivitám.

Změnila se tím i strategie týmu, angažoval platící jezdce a vůz mezi sezónami změnil jen málo. Výsledkem je ztráta statusu nejlepšího z novějších týmů a poslední místo v šampionátu.

"Se strategií, kterou jsme připravili pro roky 2013 a 2014, jsme věděli, že první závody sezóny budou náročné, ale svoji strategii nezměníme," prohlásil Abiteboul.

"I když máme pro první tři závody hybridní auto, nejsme daleko od formy, kterou chceme mít, a novinky, které nasadíme, přinesou své ovoce. Naplánovali jsme dlouhodobou strategii, která je realistická a v budoucnu nám dá za pravdu."

Navíc Abiteboul je s prvními dvěma Grand Prix letošní sezóny spokojený, i když se jeho týmu nijak zvlášť nedařilo.

"Že jsme dojeli s oběma vozy do cíle v obou závodech, včetně toho domácího v Malajsii, je hezká odměna za úsilí vyvinuté celým týmem, vzhledem k naší výkonnosti v této fázi sezóny," pokračoval Abiteboul.

"V Sepangu oba naši piloti znovu velmi dobře odstartovali a v první části závodu nezklamali. Charles neměl štěstí při své první zastávce v boxech. To bylo opravdovým zklamáním, protože to zhatilo jeho šance bojovat s Bianchim."

Další článek: Co jste možná nevěděli o preferencích Nica Rosberga