Caterham upadl do absolutního chaosu

Bývalý šéf Tony Fernandes svými komentáři shazoval současný management a nyní se podle všeho hodlá vrátit do vedoucí pozice sám.
Caterham upadl do absolutního chaosu

Současné vedení týmu Caterham varovalo, že by mohlo ukončit svou činnost vedení týmu formule 1 kvůli neshodám s bývalým šéfem Tonym Fernandesem.

Jen pár dní poté, co bylo oznámeno, že partner týmu, společnost Caterham Sports Limited (CSL), byl uveden do konkurzu, vydalo vedení týmu prohlášení, ve kterém uvádí, že kroky bývalého provozovatele měly „devastující“ dopad na chod stáje.

Jednat se mělo o komentáře naznačující, že vozy Caterhamu by nemusely být uvolněny pro Velkou cenu USA nebo že by tým mohl být nucen opustit svou továrnu v Leafieldu.

V ostrém prohlášení, které Caterham vydal ve středu večer, tým vyjadřuje své rozčarování nad celou situací a obviňuje bývalého šéfa Tonyho Fernandese z nedodržování dohody.

„Je hluboce politováníhodné, že jednání provozovatelů (společnosti CSL) mělo devastující účinky na aktivity týmu formule 1,“ uvádí se v prohlášení. „Od zahájení své činnosti provozovatelé vydali různá tisková prohlášení, která vážně poškodila vedení týmu Caterham F1.“

„Po třech měsících provozování týmu v dobré víře je nyní kupec nucen prozkoumat všechny své možnosti včetně odvolání managementu.“

 

Akcie nebyly na nového majitele nikdy převedeny

 

Prohlášení dále říká, že Fernandes i přes prodej nepředal novému vedení vlastnictví týmu, tak jak bylo slíbeno na základě původní kupní smlouvy. Sám se tak chce vrátit zpět do vedení stáje. Celá záležitost byla předána právníkům.

Krátce po zveřejnění prohlášení prozradil současný šéf týmu Manfredi Ravetto pro Crash.net, že již nefiguruje ve své roli, jelikož Fernandes si ponechal vlastnictví stáje.

„Byl jsem požádán svými přímými nadřízenými, abych odstoupil, což uposlechnu," řekl Ravetto. "Předpokládám tedy, že současní majitelé týmu Caterham F1, což, jak jsem vyrozuměl, je stále pan Fernandes, bude muset od této chvíle činit všechny nutné kroky.“

„Nevím, jak na tuto otázku odpovědět. Věděl bych to na konci minulého týdne, situace se však drasticky změnila.“

Ravetto zároveň potvrdil obavy, že Caterham by mohl chybět na startovním roštu v Austinu: „Tohle nemohu říci (že tým bude startovat), protože až dosud jsme prováděli běžnou závodní přípravu. Co se bude dít od této chvíle dál, už není v mé moci.“

Tony Fernandes nebyl pro oficiální odpověď k zastižení, na svém twitteru však uvedl: „Pokud něco kupujete, měli byste za to zaplatit. Docela prosté.“

Další článek: Force India nechce válku výrobců motorů

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10