Caterham upadl do absolutního chaosu

Bývalý šéf Tony Fernandes svými komentáři shazoval současný management a nyní se podle všeho hodlá vrátit do vedoucí pozice sám.
Caterham upadl do absolutního chaosu

Současné vedení týmu Caterham varovalo, že by mohlo ukončit svou činnost vedení týmu formule 1 kvůli neshodám s bývalým šéfem Tonym Fernandesem.

Jen pár dní poté, co bylo oznámeno, že partner týmu, společnost Caterham Sports Limited (CSL), byl uveden do konkurzu, vydalo vedení týmu prohlášení, ve kterém uvádí, že kroky bývalého provozovatele měly „devastující“ dopad na chod stáje.

Jednat se mělo o komentáře naznačující, že vozy Caterhamu by nemusely být uvolněny pro Velkou cenu USA nebo že by tým mohl být nucen opustit svou továrnu v Leafieldu.

V ostrém prohlášení, které Caterham vydal ve středu večer, tým vyjadřuje své rozčarování nad celou situací a obviňuje bývalého šéfa Tonyho Fernandese z nedodržování dohody.

„Je hluboce politováníhodné, že jednání provozovatelů (společnosti CSL) mělo devastující účinky na aktivity týmu formule 1,“ uvádí se v prohlášení. „Od zahájení své činnosti provozovatelé vydali různá tisková prohlášení, která vážně poškodila vedení týmu Caterham F1.“

„Po třech měsících provozování týmu v dobré víře je nyní kupec nucen prozkoumat všechny své možnosti včetně odvolání managementu.“

 

Akcie nebyly na nového majitele nikdy převedeny

 

Prohlášení dále říká, že Fernandes i přes prodej nepředal novému vedení vlastnictví týmu, tak jak bylo slíbeno na základě původní kupní smlouvy. Sám se tak chce vrátit zpět do vedení stáje. Celá záležitost byla předána právníkům.

Krátce po zveřejnění prohlášení prozradil současný šéf týmu Manfredi Ravetto pro Crash.net, že již nefiguruje ve své roli, jelikož Fernandes si ponechal vlastnictví stáje.

„Byl jsem požádán svými přímými nadřízenými, abych odstoupil, což uposlechnu," řekl Ravetto. "Předpokládám tedy, že současní majitelé týmu Caterham F1, což, jak jsem vyrozuměl, je stále pan Fernandes, bude muset od této chvíle činit všechny nutné kroky.“

„Nevím, jak na tuto otázku odpovědět. Věděl bych to na konci minulého týdne, situace se však drasticky změnila.“

Ravetto zároveň potvrdil obavy, že Caterham by mohl chybět na startovním roštu v Austinu: „Tohle nemohu říci (že tým bude startovat), protože až dosud jsme prováděli běžnou závodní přípravu. Co se bude dít od této chvíle dál, už není v mé moci.“

Tony Fernandes nebyl pro oficiální odpověď k zastižení, na svém twitteru však uvedl: „Pokud něco kupujete, měli byste za to zaplatit. Docela prosté.“

Další článek: Force India nechce válku výrobců motorů

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00