Caterham testuje v Silverstonu řešení pro rok 2014

Tým Caterham se chce co nejlépe připravit na velké změny pravidel příští sezóny, a proto využívá už současné testy k testování komponent příštího vozu.
Caterham testuje v Silverstonu řešení pro rok 2014

Velké změny v pravidlech jsou náročné pro všechny týmy, zejména pak pro ty malé, které mají málo prostředků na to, aby vyvíjely dva vozy paralelně. U Caterhamu padlo rozhodnutí preferovat sezónu 2014.

"Jezdili jsme s novým mechanickým systémem, který vyvažuje nedotáčivost a přetáčivost mezi rychlými a pomalými zatáčkami," popisoval jeden z budoucích systémů Alexander Rossi pro Autosport.

"Je to něco, co jsme nikdy předtím nenasadili, bylo to poprvé. Chápeme, co to dělá, a zítra (ve čtvrtek) budeme mít další příležitost to ladit. Změny pravidel jsou tak velké, že je přínosné vyzkoušet si jakýkoliv nápad dřív, než se dostane s příslušným autem na trať. Takže jsme se soustředili na mechanické věci, pracujeme na hodně věcech pro příští rok."

"Znamená to, že příští rok nebudeme nasazovat něco, co nikdy nebylo na trati, udělali jsme to teď. Pro mě je v každém případě dobrý každý den ve voze F1, ale zkoušet nové věci a skutečně pomáhat týmu bylo skvělé."

Další článek: Majitelé formule 1 proti Ecclestonovi zatím nezasáhnou

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.