Caterham stále váhá mezi nováčkem a zkušeným jezdcem

Šéf týmu Caterham Cyril Abiteboul zatím nedokáže říct, kdo bude příští rok pro něj závodit vedle Charlesa Pica. Možností má víc.
Caterham stále váhá mezi nováčkem a zkušeným jezdcem

Pic má své místo už jisté, ale do druhého vozu se tlačí hned několik jezdců. Závodit dál určitě chtějí Heikki Kovalainen a Vitalij Petrov, ale vedení týmu evidentně uvažuje i o Giedovi van der Gardem, naznačil to Abiteboul v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

"Jsou tu různé možnosti. Jedna z nich je někdo, od koho by se mohl učit a kdo by pro něj mohl být měřítkem," řekl o týmovém kolegovi Charlesa Pica.

"Další, radikálnější možností je akceptovat skutečnost, že rok 2013 bude další přechodný, který využijeme pro budování týmu pro období větší stability v roce 2014, kdy se na voze změní hodně věcí. Oba typy kandidátů tu jsou, rozhodnutí jsme blízko."

Ať už ale bude druhým jezdcem kdokoliv, Abiteboul si je jistý, že může očekávat dobré výsledky od Pica.

"V prvním roce byl okamžitě velmi rychlý, už v prvních testech zajížděl dobré časy a vzdálenosti. Od té chvíle se rychle vyvíjel a jeho výsledky vůči Timovi byly tento rok působivé."

"Na okruzích, na kterých už závodil, byl zvlášť silný, což znamená, že v roce 2013 bude ještě rychlejší díky roku zkušeností a znalostem všech tratí."

Další článek: Kobajaši místo nesehnal, vrátit se chce v roce 2014

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.