Caterham rozhodne o jezdcích na konci sezóny, ve hře je i Kovalainen

Menší týmy mají ve zvyku určovat jezdecké sestavy pro další sezónu až na konci roku a Caterham není výjimkou. Majitel týmu Tony Fernandes nevylučuje návrat Heikkiho Kovalainena.
Caterham rozhodne o jezdcích na konci sezóny, ve hře je i Kovalainen

Caterham vstoupil do letošní sezóny s velmi nezkušenou sestavou, a proto už po několika závodech povolal do tréninků Kovalainena. Ten má šanci se příští rok vrátit do závodní sedačky.

"Určitě," potvrdil Fernandes na otázku Autosportu. "Není tajemstvím, že mám k Heikkimu blízko a věnuji mu hodně času, takže uvidíme."

"Nechám na týmu, ať rozhodne, co chce, nakonec to musí být jeho volba. Bylo by pošetilé rozhodnout teď, protože se do konce sezóny může stát hodně věcí, takže si počkejme, jaké budou možnosti."

Od začátku roku se ale zlepšili Pic a Van der Garde, Fernandesovy obavy se už rozplynuly, takže není vyloučeno jejich setrvání.

"Musím říct, že šli kluci nahoru," chválil. "Teď dělají dobrou práci. Nemají Heikkiho zkušenosti, ale Giedo a Charles prochází zkouškou."

"Podle nás se snaží, aby se jim dařilo. Hodně se snaží, tvrdě pracují a určitě jim neschází úsilí a pozitivní přístup. Nekecají a nestěžují si, že chtějí rychlejší auto. Viděl jsem mnoho zkušených jezdců, kteří obviňují vůz, když se jim nedaří."

Další článek: Massa: Alonsovi může pomoct jen Vettel, já ne

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00