Caterham propustil 230 zaměstnanců, přesto míří do Abú Zabí

Stáj se navzdory výpovědím svých zaměstnanců chystá odcestovat na finálovou velkou cenu letošní sezóny v Abú Zabí.
Caterham propustil 230 zaměstnanců, přesto míří do Abú Zabí

Caterham propustil 230 svých zaměstnanců, i přesto má však v úmyslu zúčastnit se závěrečného závodu letošního ročníku na okruhu Yas Marina v Abú Zabí.

Tým minulý měsíc spadl do insolvence a bojuje o svou záchranu. Ve snaze nastoupit k poslednímu závodu roku se rozhodl rozprodat část svého majetku a nasbírat potřebných 2,35 milionu liber. Do doby psaní článku dal tým dohromady 81% ze svého cíle.

Insolvenční správce týmu, Finbarr O'Connell, v rozhovoru pro agenturu Reuters prohlásil, že propouštění na plánech Caterhamu nic nemění.

„Jedeme do Abú Zabí, závodit a jednat s potenciálními kupci, už máme dohodnuté schůzky,“ řekl O'Connell.

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

„Nejlepším východiskem pro zaměstnance by bylo dostat výpověď, zpožděné platy a pokud se někdo objeví (a tým koupí), znovu by byli placeni.“

Caterham je provizorně přihlášen do sezóny 2015, až do závodu v Abú Zabí se přitom bude snažit držet své naděje na pokračování při životě. Stále jej však čeká úkol nalezení nového majitele.

Další článek: Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna