Caterham: Pravidla roku 2014 si říkají o technickou spolupráci mezi týmy

Šéf týmu Caterham Cyril Abiteboul je přesvědčený, že by týmy formule 1 mohly sdílet určitá technická data, aby se lepé vyrovnaly s příchodem nových pohonných jednotek.
Caterham: Pravidla roku 2014 si říkají o technickou spolupráci mezi týmy

Přípravy na velké změny pravidel v roce 2014 už běží a všechny týmy se paralelně věnují monopostům pro příští dva roky. Caterham zjišťuje, že by mohl při vývoji vozu 2014 těžit ze spolupráce s ostatními stájemi.

"Tato velká změna (pravidel) si potenciálně vyžádá jisté partnerství mezi týmy, a to se netýká jen týmů, jako je ten náš," řekl Abiteboul pro Autosport.

"Myslím, že to bude stejné jako v automobilovém průmyslu, když chcete vyrobit nový produkt. Snažíte se sdílet platformu. Tak to bude dělat Renault, Alpine a Caterham."

"Chcete větší efektivitu, být konkurenceschopnější, a proto spolupracujete. Myslím, že se to samé bude muset stát ve formuli 1. Pro formuli 1 je to nové, protože týmy musí proti sobě také soutěžit na trati, ale myslím, že budoucnost bude o spolupráci. A rok 2014 nás přinutí o spolupráci více uvažovat."

Současná pravidla ovšem nutí každý tým, aby byl samostatným konstruktérem svého vozu. Podle Abiteboula by to nebyl problém.

"Jsou tu jisté hranice a určitě nechceme zákaznické vozy," vysvětloval. "Ale mezi žádnou spoluprací a zákaznickými vozy se dá najít kompromis. Jsem si jistý, že to můžeme dělat lépe než doposud, jak Caterham, tak formule 1 celkově."

Další článek: Bianchi zůstává členem Jezdecké akademie Ferrari, Pérez ji opustil