Caterham potvrdil, že Kobajašiho ve Spa nahradí šampion 24h Le Mans

Úřadující šampion 24 hodin Le Mans André Lotterer pojede v Belgii poprvé ve svém životě závod formule 1.
Caterham potvrdil, že Kobajašiho ve Spa nahradí šampion 24h Le Mans

Už jsme o tom psali, nyní je to oficiálně potvrzeno. Kamuj Kobajaši do Belgie sice asi dorazí, ale bude sledovat závod jen z garáže Caterhamu. Místo něj do vozu usedne trojnásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans (kategorie LMP1 samozřejmě) André Lotterer. 

Ten má s formulí 1 je malé zkušenosti, před zhruba 13 lety testoval vůz týmu Jaguar. Lotterer letos oslaví 33. narozeniny. 

„Jsem velmi rád, že mám možnost se zúčastnit závodního víkendu formule 1. Chci poděkovat Caterhamu za tuto příležitost. Jsem připraven na tuto výzvu a nemohu se dočkat, až usednu do auta, abych tento víkend vytěžil maximum. Líbí se mi závodit na legendárním okruhu, kterým je Spa-Francorchamps. Je to jeden z mých nejoblíbenějších okruhů a nachází se velmi blízko místa, ve kterém jsem vyrůstal, což dělá tento víkend ještě více zvláštní a zapamatovatelný,“ říká Lotterer pro web Caterhamu.

Klepněte pro větší obrázek
André Lotterer, foto: Caterham F1 Team

Caterham veze do Spa nejen „nového“ jezdce ale také nový nos. V týmu probíhají změny poté, co jej koupilo arabsko-švýcarské konsorcium.

Kobajaši by se měl do kokpitu vrátit opět v Monze. Nad jezdeckým složením pro příští rok ale visí otazníky. 

Další článek: Prioritou Mercedesu je bezproblémový víkend

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10