Caterham popírá problémy, majitele neodhalí

Caterham má dlouhodobé problémy. Na jeho adrese byli nedávno dokonce exekutoři. Jména nových majitelů jsou pak utajována.
Caterham popírá problémy, majitele neodhalí

Caterham ujišťuje, že závodní aktivity momentálně nejsou ohroženy. Určitě ne návštěvou exekutorů. Ti prý měli na mušce společnosti Caterham Sports Limited, která sice sídlí na stejné adrese jako tým, ale nemá s nim nic společného. Licenci na F1 vlastní a závodní aktivity zajišťuje společnost 1Malaysia Racing Team Sdn Bhd.

Colin Kolles mezi tím poskytl rozhovor Autosportu. Kolles se narodil v Rumunsku, ale vyrůstal v Německu a od mala se zajímal o auta. Dokonce působil jako spolujezdec v rallye. V F1 je znám jako krizový manažer, který už nejednou zachraňoval tým. Kolles nyní tahá za nitky také v Caterhamu, kde zastupuje nové majitele. Obecně je známo, že Caterham vlastní švýcarsko-arabské konsorcium, ale podrobnosti známy nejsou. Podle Kollese v tom má prsty on sám.

Klepněte pro větší obrázek

„To jsem žádal já. Byla to jedna z podmínek, protože jsem viděl, co se dělo v minulosti. Pan Schnaider byl čestný muž s dobrými úmysly, ale dostal se do kouta, možná dostal špatné rady. Když se ho novináři ptali, jestli tým prodá, odpověděl, že na prodej je vše. Pak se o něm psalo, že to s F1 nemyslí vážně, takže se to pokazilo,“ popisuje Kolles situaci u týmu Midland.

Kolles uvádí i další příklady. Muller (Spyker) měl prý velké plány, ale nedopadlo to moc dobře. Jiní majitelé zase příliš rušili. Vidžaj Mallya chtěl třeba fotografy, kteří denně udělají 300 jeho fotek.

Kolles proto říká, že majitele odhalí, až bude jeho práce hotová. To ale asi jen tak nebude, podle jeho slov je Caterham pacient na jednotce intenzivní péče ve stádiu klinické smrti. 

Další článek: Formule 1 je šokována smrtí šéfa Totalu

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00