Caterham organizuje sbírku, je to špatně? (+anketa)

Caterham včera rozjel projekt, který formule 1 nepamatuje. Od fanoušků chce vybrat peníze na závod v Abú Dhabí. Christian Horner si myslí, že je to špatně.
Caterham organizuje sbírku, je to špatně? (+anketa)

V dnešní době je poměrně běžné (a to už i u nás), že máte nějaký nápad, ale nemáte peníze. Proto jdete s kůží na trh a snažíte se prostřednictvím některého z projektů vybrat požadovanou částku. Princip je obvykle stejný. Máte cílovou částku. Pokud ji nevyberete, peníze se dárcům vrací. Za své peníze pak dostáváte různé benefity. V případě Caterhamu je to od triček, čepic přes přední nebo zadní křídlo, jméno či logo na voze až po účast na závodě.

Správce Caterhamu Finbarr O'Connel vymyslel skutečně originální řešení. Někteří mu fandí, většina z toho má legraci ale objevily se i dost kritické hlasy. Někteří novináři podezřívají Caterham z toho, že se chce jen zúčastnit posledního závodu, získat peníze za komerční práva a následně se vypařit.

Nelze ani přehlédnout některé zajímavé souvislosti. Finbarr O'Connel je ze společnosti Smith & Williamson, která je účetní firmou společnosti Crowdcube, prostřednictvím které Caterham peníze vybírá.

Ať už jsou důvody a motivace Caterhamu jakékoliv, za své peníze dostanete poměrně zajímavé produkty, takže o čistou charitu se nejedná.

Christian Horner si nemyslí, že by podobné sbírky byly v F1 správné. „Nesouhlasím s tím, aby fanoušci museli financovat tým,“ říká Horner pro Sky Sports. „Fanoušci platí za to, aby je týmy bavily a neměli by platit za týmy. Tento koncept je chybný a neměl by být dovolený,“ pokračuje Horner.

V sobotu v 10:00 měl Caterham vybráno 323 tisíc liber, což je 13% z cílové částky (2,35 milionů liber). Do konce sbírky zbývalo 6 dní a 14 hodin. Stav sbírky můžete sledovat na https://www.crowdcube.com/caterham/

Další článek: Nás jste zastavili, u Mercedesu to bode horší, myslí si Horner

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10