Caterham možná až moc mluvil a neměl výsledky, říká Kovalainen

Heikki Kovalainen raději krotí optimismus z balíku úprav, který se chystá nasadit Caterham, protože se v minulosti už několikrát zklamal.
Caterham možná až moc mluvil a neměl výsledky, říká Kovalainen

Caterham si rozložil velký balík úprav do dvou závodů. První část nasadil už ve Valencii, kde se Kovalainen dokázal probojovat do druhé části kvalifikace. Ještě větší zlepšení by měla přinést druhá část, která se na vůz dostane v Silverstonu.

"Víme, že to bude významné, asi půl sekundy až sekundu, ale než o tom začneme hodně mluvit, musíme si počkat, jak to bude fungovat na voze," cituje finského závodníka Autosport. "V minulosti jsme možná mluvili až moc a neměli výsledky. Je lepší být lehce pesimistický a opatrný. Zároveň auto vylepšujeme ve všech oblastech."

Kovalainen se netají tím, že pokrok Caterhamu ve zbytku sezóny bude mít vliv na jeho rozhodování o případné změně působiště. Jako jezdec si věří a v tomto ohledu optimismus nekrotí. "Získal jsem zpět sebedůvěru, kterou jsem trochu ztratil během let u McLarenu," prohlásil. "Mám ji celou zpět. Fyzicky a mentálně jsem na tom teď dobře. Ať už budu příští rok kdekoliv, budoucnost bude dobrá."

Žádná jednání o nové smlouvě Fin zatím neotevřel, vyčkává na vývoj formy Caterhamu.

Další článek: S novou tvrdou směsí se pracuje snadněji, její závodní nasazení zůstává nejisté

10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
27. listopadu | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10