Caterham možná až moc mluvil a neměl výsledky, říká Kovalainen

Heikki Kovalainen raději krotí optimismus z balíku úprav, který se chystá nasadit Caterham, protože se v minulosti už několikrát zklamal.
Caterham možná až moc mluvil a neměl výsledky, říká Kovalainen

Caterham si rozložil velký balík úprav do dvou závodů. První část nasadil už ve Valencii, kde se Kovalainen dokázal probojovat do druhé části kvalifikace. Ještě větší zlepšení by měla přinést druhá část, která se na vůz dostane v Silverstonu.

"Víme, že to bude významné, asi půl sekundy až sekundu, ale než o tom začneme hodně mluvit, musíme si počkat, jak to bude fungovat na voze," cituje finského závodníka Autosport. "V minulosti jsme možná mluvili až moc a neměli výsledky. Je lepší být lehce pesimistický a opatrný. Zároveň auto vylepšujeme ve všech oblastech."

Kovalainen se netají tím, že pokrok Caterhamu ve zbytku sezóny bude mít vliv na jeho rozhodování o případné změně působiště. Jako jezdec si věří a v tomto ohledu optimismus nekrotí. "Získal jsem zpět sebedůvěru, kterou jsem trochu ztratil během let u McLarenu," prohlásil. "Mám ji celou zpět. Fyzicky a mentálně jsem na tom teď dobře. Ať už budu příští rok kdekoliv, budoucnost bude dobrá."

Žádná jednání o nové smlouvě Fin zatím neotevřel, vyčkává na vývoj formy Caterhamu.

Další článek: S novou tvrdou směsí se pracuje snadněji, její závodní nasazení zůstává nejisté

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen