Caterham měl dnes nad Marussií výsledkově navrch

Zápolení pilotů novějších týmů nejlépe dopadlo pro Francouze Charlese Pica. Cíl nakonec viděli všichni čtyři jezdci.
Caterham měl dnes nad Marussií výsledkově navrch

Caterham

Charles Pic (15.): "Řekl bych, že to byl dost dobrý závod. Mám radost z toho, jak se to vyvinulo. Po většinu dne jsme si hlídali opotřebování pneumatik, ale těsně před safety carem jsem byl před Valtterim Bottasem a těšil jsem se na parádní poslední kola. Nakonec jsme se do cíle dostali na patnáctém místě, což není úplně zlé. Byli jsme pohodlně před našimi nejbližšími soupeři. Výsledek je to tudíž poměrně pozitivní, ač jsme kvůli safety caru přišli o výhodu.

Pro mě osobně to byl povedený víkend. Zdá se, že se dostáváme do formy, v jaké jsme byli kolem Bahrajnu a Španělska. Pitstopy byly dobré, měli jsme strategii, díky které jsme mohli s Williamsem bojovat až do konce a získali jsme více dat o vylepšeních, které jsme si sem přivezli. Jsme tedy v mnohem lepší pozici, než když jsme odjížděli z Kanady. Doufejme, že v Německu tendo pozitivní trend potvrdíme."

Giedo van der Garde (18.): "Tak to bylo trochu frustrující. Startovali jsme s tím, že se budeme držet strategie, kterou jsme nakročili v tréninku a v kvalifikaci. Snažili jsme se šetřit pneu, jak jen to šlo, abychom měli v případě potíží výhodu. Plán nám ze začátku vycházel, ale pak vyjel zpomalovací vůz, a to zrovna v době, kdy jsme měli zastávku už za sebou. Pak už jsme s tím nemohli nic moc udělat. Snažili jsme se držet původního programu, ale pak safety car vyjel podruhé. 

Zbývalo pouze několik kol a měl jsem čistou sadu středních gum. Mohl jsem tak jet naplno a až do šachovnicové vlajky jsem sváděl hezký souboj s Chiltonem. Pár kol před cílem jsem se před něho na chvíli dostal, ale trať byla velice úzká, a tak jsem musel pozici přepustit zpět. Přestože jsme před víkendem věděli, že nás čeká lítý boj, můžeme říci, že jsme učinili jistý progres. Nyní nás čeká Německo. Jede se na trati, kterou mám rád. Můžeme pokračovat ve vylepšování. O tom tahle sezona ostatně je - o bojování, o vylepšování, o učení a také o tom, že se nikdy nemáme vzdávat."

Marussia

Jules Bianchi (16.): "Poněkud obtížný závod, který začal nepovedeným startem. Pak jsem se zkrátka snažil držet Charlese. Hodně jsem se s vozem ale musel prát, abych se ho udržel, neboť Caterham byl dnes podle všeho o něco silnější. Snažili jsme uspíšit první zastávku v boxech, ale pak vyjel na trať safety car, takže to moc nevyšlo. V další fázi závodu to byla vlastně stejná story, a pak vyjel druhý safety car. Byla to další příležitost, abychom se posunuli kupředu, ztráta nebyla velká, ale nepodařilo se nám to. Nebyl to zrovna přímočarý víkend a zbývá nám jenom pár dnů na to, abychom se s tím stihli poprat. Doufáme, že v Německu nám to pojede lépe."

Max Chilton (17.): "Na dnešek nikdy nezapomenu. Na startu jsem byl opravdu natěšený a vážně se mi povedl. Pomohlo to, dostal jsem se díky tomu před Julese a Pica. Ti mě poté předjeli zpět, a pak už jsme se přetahovali o čas až do cíle. Po dobu několika kol byli o malinko rychlejší. Poté jsem spadl za van der Gardeho. Poté jsem ho opět předjel. Vypadalo to, že to bude fajn, ale pak přišla zpomalovací fáze. Van der Garde byl chvíli před tím v boxech, takže v posledních deseti kolech měl výhodu. Byla to parádní bitva, a nakonec se mi podařilo udržet ho za sebou. Suma sumárum to byl zajímavý víkend, ze kterého si odnáším spoustu zážitků."

Další článek: GP Velké Británie 2013 - neděle

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10