Caterham koupil polovinu Alpine Renault, vzniká nová spolupráce

Caterham se spojil s Renaultem i mimo formuli 1, ve společné režii těchto dvou společností budou vznikat silniční sportovní vozy.
Caterham koupil polovinu Alpine Renault, vzniká nová spolupráce

Caterham oznámil, že koupil 50% podíl ve společnosti Automobiles Alpine Renault, kterou doposud výhradně vlastnila francouzská automobilka. V lednu příštího roku z toho vznikne společnost Automobiles Alpine Caterham, kterou povede Bernard Ollivier.

V dosavadní továrně Alpine v Dieppe budou pod společnou vlajkou vznikat silniční sportovní vozy. Majitel Caterhamu Tony Fernandes věří, že se mu tímto spojením podaří dosáhnout podobných úspěchů jako s leteckou společností AirAsia.

"Naše ambice oživit Alpine závisela na naší schopnosti najít partnera, který by zajistil ekonomickou rentabilitu takového podniku," komentoval provozní šéf Renaultu Carlos Tavares. "Od začátku jsme chtěli, aby středem tohoto projektu byla továrna v Dieppe."

"Dnes můžeme prostřednictvím partnerství se skupinou Caterham vstoupit do nové fáze - návrhu vozu, který ztělesní podstatu Alpine, vozu, který znovu oživí sportovní vášeň. Skutečností by se mohl stát během příštích tří až čtyř let."

O voze, kterým se Renault snažil svoji značku Alpine oživit, si můžete přečíst u našich kolegů na Autorevue.

Další článek: Kubica se zúčastní dalších dvou rallye

Témata článku: , , ,