Caterham je svojí formou zklamaný

Šéf Caterhamu Tony Fernandes přiznal zklamání z výsledků, kterých jeho tým dosahuje. Vytoužený první bod stále uniká.
Caterham je svojí formou zklamaný

Caterham jede, byť pod jiným názvem, svoji třetí sezónu ve formuli 1. Dlouhodobým cílem byl zisk prvního bodu, měl se naplnit už loni.

"Náš první bod jsme stále nezískali a čeká nás ještě hodně práce, abychom smazali ztrátu na skupinu před námi, teď je menší než sekunda. Ale je třeba říct, že jsme zklamaní tím, jak na tom jsme, jsem si jistý, že to platí i pro mnoho našich fanoušků," řekl Fernandes před GP Belgie.

"Ale víra, že dokážeme to, co jsme si vytyčili, nás žene dál, a musíme si uvědomit, že teprve před 35 měsíci jsme ještě neexistovali. Od prvního dne tohoto týmu jsme museli velmi tvrdě bojovat, mimo trať jsme čelili dvěma velkým soudím sporům. Oba případy, se skupinou Lotus a Force Indií, byly bolestivé pro tým a všechny, kdo do nich byli zapojeni, ale nenechali jsme se tím rozptýlit."

Fernandese alespoň těší, že se jeho týmu daří lépe než Marussii a HRT, které do formule 1 vstoupily ve stejnou dobu.

"Po těch soudních výhrách jsme se na trati i nadále významně zlepšovali, hlavně ve srovnání s těmi dvěma ostatními týmy, které do tohoto sportu přišly ve stejnou chvíli jako my. Jsme odhodlaní se dál zlepšovat a využít naši vášeň, abychom se přidali do skupiny středu pole a šli dál, podaří se nám to. Máme vše, co potřebujeme, abychom splnili své cíle, a můžeme se odrazit od našeho pevného odhodlání a postupovat na roštu dopředu."

Další článek: Räikkönen: Lotus není největší tým, ale dokáže postavit nejlepší auto

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas