Caterham je svojí formou zklamaný

Šéf Caterhamu Tony Fernandes přiznal zklamání z výsledků, kterých jeho tým dosahuje. Vytoužený první bod stále uniká.
Caterham je svojí formou zklamaný

Caterham jede, byť pod jiným názvem, svoji třetí sezónu ve formuli 1. Dlouhodobým cílem byl zisk prvního bodu, měl se naplnit už loni.

"Náš první bod jsme stále nezískali a čeká nás ještě hodně práce, abychom smazali ztrátu na skupinu před námi, teď je menší než sekunda. Ale je třeba říct, že jsme zklamaní tím, jak na tom jsme, jsem si jistý, že to platí i pro mnoho našich fanoušků," řekl Fernandes před GP Belgie.

"Ale víra, že dokážeme to, co jsme si vytyčili, nás žene dál, a musíme si uvědomit, že teprve před 35 měsíci jsme ještě neexistovali. Od prvního dne tohoto týmu jsme museli velmi tvrdě bojovat, mimo trať jsme čelili dvěma velkým soudím sporům. Oba případy, se skupinou Lotus a Force Indií, byly bolestivé pro tým a všechny, kdo do nich byli zapojeni, ale nenechali jsme se tím rozptýlit."

Fernandese alespoň těší, že se jeho týmu daří lépe než Marussii a HRT, které do formule 1 vstoupily ve stejnou dobu.

"Po těch soudních výhrách jsme se na trati i nadále významně zlepšovali, hlavně ve srovnání s těmi dvěma ostatními týmy, které do tohoto sportu přišly ve stejnou chvíli jako my. Jsme odhodlaní se dál zlepšovat a využít naši vášeň, abychom se přidali do skupiny středu pole a šli dál, podaří se nám to. Máme vše, co potřebujeme, abychom splnili své cíle, a můžeme se odrazit od našeho pevného odhodlání a postupovat na roštu dopředu."

Další článek: Räikkönen: Lotus není největší tým, ale dokáže postavit nejlepší auto

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen