Caterham inovoval svůj program pro mladé jezdce, udělal z něj akademii

Mladí jezdci budou mít u Caterhamu nové možnosti, jak postupovat závodními sériemi až do formule 1. Šanci zatím dostalo šest jedinců.
Caterham inovoval svůj program pro mladé jezdce, udělal z něj akademii

Caterham spustil svůj program pro mladé jezdce už v roce 2010. Nyní oznámil, že ho přejmenoval na jezdeckou akademii, a představil komplexní program.

Akademie bude jezdce učit všem potřebným dovednostem na trati i mimo ni, včetně vystupování v médiích. Navíc jim může poskytnout i peníze na další závodění, v závislosti na výsledcích jim Caterham může uhradit 10 až 50 procent nákladů.

Samozřejmostí je kontakt s týmem formule 1 a jezdění v simulátoru v továrně týmu v Leafieldu. Konečným cílem každého pilota by měl být postup právě do formule 1.

Caterham akceptuje jezdce z následujících sérií: formule Renault 2,0 BARC, NEC/WEC a Eurocap, F4, evropská F3, GP3, GP2 a Světová série Renault.

V současnosti jsou členy akademie Alexander Rossi, Sergio Canamasas, Matt Parry, Aurelien Panis, Weiron Tan a Daim Hishamuddin.

Další článek: V Kanadě bude McLaren pokračovat malými kroky

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.