Caterham dokončil přesun do Leafieldu

Povinné dvoutýdenní zavření továren skončilo a technologické centrum v Leafieldu má počínaje dnešním dnem oficiálně nové obyvatele.
Caterham dokončil přesun do Leafieldu

Leafield je městečkem s 900 obyvateli, což ovšem neznamená, že by to pro formuli 1 bylo místo zcela neznámé. Právě naopak, současné sídlo Caterhamu dříve sloužilo jako útočiště pro týmy Arrows a Super Aguri a nachází se v tzv. údolí motorsportu, ve kterém se nachází většina týmů současné formule 1. V poslední době ovšem prošlo rozsáhlou modernizací a oproti staré továrně v Hinghamu představuje výrazný posun vpřed. 

Technický ředitel týmu Mark Smith již před časem avizoval, že stěhování nebude mít na chod týmu žádný negativní vliv. 

"Nečekáme, že by to nějak narušilo naši práci. Jen si představte náš závodní tým. Dokáže cestovat po celém světě a být celkem soběstačný. Co se týče IT struktury, CAD systémů a podobně, neměli bychom s jejich rozběhnutím v Leafieldu mít žádné problémy. Využíváme také druhý aerodynamický tunel, který patří Williamsu. Tomu teď budeme blíže. Plánujeme, že jádro této sekce týmu zůstane v Hinghamu. 

Hlavním sídlem stáje je teď ovšem Leafield. Myslíme, že celá akce bude naprosto bezbolestná," řekl Smith.

Caterham je v průběžném pořadí sezony 2012 na desátém místě. Jeho bodové konto je zatím ovšem nulové. 

Další článek: Nové motory budou mít na výsledky velký vliv, předpovídá Newey

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10