Caterham: Chceme už konečně bojovat ve středu pole

Caterham doufá, že by letos konečně mohl zasáhnout do bojů ve středu pole. Pomůže mu změna pravidel a posílení týmu zaměstnanců.
Caterham: Chceme už konečně bojovat ve středu pole

V polovině ledna prohlásil spolumajitel Caterhamu Tony Fernandes, že se může přestat zajímat o svůj projekt ve formuli 1, pokud se malajské stáji bude letos dařit stejně špatně jako dosud. Tým si za celou dobu svého působení v královně motorsportu zatím nevybojoval jediný bod. Manažer stáje Graham Watson teď dovysvětluje, že jsou spolupracovníci týmu pod tlakem, ale stále dělají všechno pro to, aby pomohli.

"Tonyho oznámení lze interpretovat různě," cituje Watsona F1news.ru. "Naše pozice je ale jasná – tým bude hodně pracovat, aby dosáhl lepších výsledků než v posledních čtyřech letech. Cíl je očividný – musíme přidat, abychom mohli bojovat ve středu pole. To by pro nás bylo nejlepším výsledkem. Kvůli tomu jsme také posílili náš tým, teď tady máme 350 lidí, z nichž 70-80 jezdí na okruhy. Problém je, že máme omezené možnosti, ale právě proto je musíme využívat na 100%.

Změny v pravidlech nám dávají šanci k dosáhnutí úspěchu. Vždycky je dobré mít možnost začít všechno znova od nuly, vždyť v posledních letech se rozložení sil v podstatě nezměnilo. Teď před sebou máme nepředvídatelnou novou sezonu," dodal s nadějí.

Na téma nového monopostu Caterhamu jeho manažer řekl jen následující: "Vzhled nového auta? CT05 se nedá považovat za nejkrásnější, ovšem estetika nás zajímá mnohem méně než výsledky."

Diskuze (8) Další článek: Vsadil bych se, že odsouzen nebudu, říká Ecclestone
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen