Caterham čelí právním krokům bývalých zaměstnanců

Tony Fernandes před pár týdny prodal Caterham. Nový majitel začal provádět změny prakticky okamžitě a jejich součástí bylo také propuštění 40 zaměstnanců. Ti se nyní chtějí bránit soudní cestou.
Caterham čelí právním krokům bývalých zaměstnanců

Přesná struktura majitelů Caterhamu není známá. Majiteli má být švýcarsko-arabské konsorcium. V čele pak stojí bývalý pilot Christijan Albers.

Vedení týmu se dost proměnilo, ale řada lidí také odešla. Mezi nimi byl i Cyril Abiteboul, který se vrací do Renaultu (výrobce motorů). Zatímco Abiteboul odešel sám, kolem 40 zaměstnanců bylo vyhozeno doslova ze dne na den. Mezi nimi třeba i manažér týmu Graham Watson, vedoucí traťových operací Gerry Hughes a zástupce technického ředitele Jody Eggington.

Tato skupina desítek bývalých zaměstnanců nyní chystá podat na Caterham žalobu. Tým sice měl původně malajsijské kořeny, ale sídlí ve Velké Británii, takže se na něj samozřejmě vztahují britské zákony. A právě je měl tým při propouštění zaměstnanců porušit.

Kromě právníků a soudů bude do celé záležitosti zatažena také FIA. Bývalí zaměstnanci si stěžují také u ní jakožto u hlavního „regulátora“ formule 1. 

Caterham se k těmto informacím podle Autosportu odmítl vyjádřit. 

Diskuze (13) Další článek: Lauda chápe Hamiltona, že týmové příkazy neuposlechl