Caterham čeká v Abú Dhabí divoká jízda, možná i s Barrichellem

Caterham na sebe v posledních hodinách strhává velkou pozornost. Do Abú Dhabí by měl skutečně dorazit, ale nad týmem visí znepokojivé otazníky.
Caterham čeká v Abú Dhabí divoká jízda, možná i s Barrichellem

Za Caterham nastoupí Kamuj Kobajaši. Kdo obsadí druhou sedačku, není zatím potvrzeno. Německá média píší, že by druhým pilotem mohl být Rubens Barrichello. Tato dosti šílená možnost není tak šílená ve světle dřívějších informací. Barrichello měl totiž nastoupit za Caterham v posledních třech závodech, měla to být taková rozlučka s kariérou i fanoušky v Brazílii. Caterham se ale dostal do problémů a USA a Brazílii vynechal.

Web Pitpass pak přináší zajímavé informace. Pokud bude Caterham závodit i v příštím roce a najde kupce, bude mít hodně velký problém postavit se na start závodu v Austrálii. Caterham měl už před USA zpoždění a počítalo se s tím, že vynechá první předsezónní testy. Pak ale konkurzní správce zavřel továrnu. Je to už měsíc, když tento měsíc přičtete, jste zhruba dva týdny před Austrálií. Mohla by se tak opakovat situace, kdy Caterham vyjede se svým vozem až v pátek v Austrálii.

Bývalý zaměstnanec Caterhamu pro Pitpass říká, že tým hazarduje s bezpečností. Některé komponenty se prý dávají dohromady z částí, které zůstaly a jejichž zbytek je rozbitý. Stalo se to už v Rusku, kde si na to stěžoval Kobajaši. Tyto „recyklované“ komponenty navíc neprošly ani tradičními zkouškami před nasazením.

Další článek: Ecclestone: Nejsme žádný kartel

Témata článku: ,