Caterham by mě neměl nahradit platícím jezdcem, varuje Kobajaši

Japonský závodník je přesvědčen, že zkušený závodník schopný vyvíjet vůz může týmu lépe pomoci dosáhnout dlouhodobějšího úspěchu.
Caterham by mě neměl nahradit platícím jezdcem, varuje Kobajaši

Kamuj Kobajaši naznačil Caterhamu, že by jej neměl v příštím roce vyměnit za závodníka, který sice nemá tolik zkušeností, přinese však do týmové pokladny sponzorské peníze.

Japonec se do formule 1 vrátil po roční přestávce, kterou musel absolvovat kvůli nedostatku finančních prostředků. Výměna vedení Caterhamu během letošní sezóny však znamená, že by Kobajaši o své místo mohl přijít.

„Nemám ani tak obavy o své místo. Vždycky se spekuluje, ale je to prosté: dostat tým na osmé, deváté nebo takové místo by s platícím jezdcem bylo složité,“ řekl Kobajaši.

„Během sezóny není pro platícího jezdce snadné okamžitě dosáhnout požadované výkonnosti. Možná příležitost v tréninku nebo testu by byla pro platícího jezdce dobrá, i to týmu přinese peníze a on může získat zkušenosti. Jinak je to pro ně velký risk.“

Albers o Caterhamu: Produktem má být úspěšný tým F1

Albers o Caterhamu: Produktem má být úspěšný tým F1

Kobajaši nadále doufá, že se podaří zvrátit vývoj letošní sezóny a nové díly slibované pro Velkou cenu Belgie týmu pomohou se posunout.

„Myslím, že kdybychom získali alespoň bod, bylo by to pro tým ohromné, protože jsme ještě nikdy nebodovali,“ řekl Japonec.

„Není to jen o penězích, je to také o motivaci. Je velice důležité, abychom se soustředili. Myslím, že dosud jsme měli vysoké ambice, ale ne výkonnost. Moc jsme auto nevyvinuli, ale rozhodně máme motivaci jít výš.

Nové vedení chce věci měnit a chce se zlepšovat. Slibují nám nové díly do Spa, nebo někam, což je velice pozitivní.“

Další článek: Maldonado by rád, aby zůstal příští rok v Lotusu i Grosjean

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00