Část zaměstnanců McLarenu požaduje návrat Whitmarshe

McLaren se zbavil Hondy, přešel k Renaultu, ale o pódia stále nebojuje. Ve Wokingu nevládne dobrá nálada.
Část zaměstnanců McLarenu požaduje návrat Whitmarshe

Podle Sportmail je velká část McLarenu frustrována současnou situací a problém vidí ve vedení týmu. McLarenu se nedaří ve formuli 1, ale současně zvažuje vstup do jiných sérií (Le Mans, IndyCar).  

Whitmarsh opustil McLaren během pěti minut

Whitmarsh opustil McLaren během pěti minut

Část zaměstnanců požaduje, aby se do týmu vrátil Martin Whitmarsh, který byl v roce 2014 po 25 letech ve Wokingu vyhozen Ronem Dennisem. 

„Lidé v McLarenu mi řekli, že mi pošlou dopis o situaci,“ řekl Whitmarsh. „Odpověděl jsem jim, aby ho neposlali mě ale Mansourovi (Ojjehovi, akcionáři McLarenu).“

Anonymní dopis byl poslán vloni. Od té doby se situace ještě zhoršila, protože po odchodu od Hondy se nedostavilo očekávané zlepšení na závodní trati.

Ojjeh a Whitmarsh se potkali ve Španělsku. „Potřebují velkou změnu přístupu. Mezi hlavními představiteli je příliš mnoho politiky. Myslím, že mnoho z nich musí odejít. Vysvětlil jsem Mansourovi svůj pohled. Je na akcionářích, aby rozhodli, jak dál.“ 

BBC: McLaren odvolal technického šéfa Tima Gosse

BBC: McLaren odvolal technického šéfa Tima Gosse

McLaren navíc nedávno propustil Tima Gosse, což se Whitmarshovi také nelíbí. 

„Tim má fantastický intelekt. Je to tvrdě pracující, nepolitikařící a velmi cenný člen týmu. Byl to obětní beránek. Možná nemá všechny odpovědi, ale pracuje na řešení založeném na základních principech.“

Foto: Getty Images / Drew Gibson

Další článek: Sergio žárlí na minulost, říká Montezemolo

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.