Část týmu Alfa Romeo chtěla pro příští sezonu nahradit oba jezdce | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Část týmu Alfa Romeo chtěla pro příští sezonu nahradit oba jezdce

Podle švýcarského deníku Blick se v týmu z Hinwilu ozývaly hlasy, které volaly po výměně Bottase i Čoua.

I když v minulém týdnu Alfa Romeo potvrdila, že i v roce 2024 bude mít stejnou jezdeckou sestavu jako letos, zdá se, že tomuto rozhodnutí předcházely vášnivé interní diskuze.

Redaktor švýcarského deníku Blick Roger Benoit ve svém článku uvedl, že má informace o tom, že stáj, která v příští sezoně nejspíš opět ponese svůj originální název Sauber, zvažovala i úplně jiné alternativy.

Někteří zástupci týmu dokonce volali po tom, aby se stáj ze švýcarského Hinwilu rozloučila s oběma současnými jezdci, kterými jsou již druhým rokem Valtteri Bottas a Küan-ju Čou.

„V zákulisí se několik týdnů vedly vášnivé diskuse a hádky. Dokonce se objevily hlasy, které chtěly oba jezdce vyměnit. Duo se stalo příliš harmonickým. Pokud spolu oba jezdci v týmu tak dobře vycházejí, navzájem se chválí a říkají stále to samé, pak to může být až jedovaté,“ uvedl Benoit.

V případě nahrazení Bottase by však tým musel finskému závodníkovi vyplatit vysoké odstupné, takže jeho odchod údajně příliš reálný nebyl. Jinak to bylo u Čoua, který neměl platnou smlouvu pro nadcházející ročník. 

„Tým chtěl přivést zpět Němce Nika Hülkenberga, ale šéf Haasu Guenther Steiner na něj uplatnil opci,“ napsal Benoit s tím, že další alternativou byl i Felipe Drugovich, mistr formule 2 z roku 2022 a současný rezervní jezdec Astonu Martin.

Doporučujeme

Články odjinud