Cassidy slaví ve zkráceném závodě první vítězství ve formuli E

Ačkoliv sám doplatil na silnou dešťovou přeháňku a skončil ve zdi, byl Nick Cassidy prohlášen vítězem sobotního závodu formule E v New Yorku. Pro Novozélanďana je to první triumf v šampionátu elektrických formulí.
Cassidy slaví ve zkráceném závodě první vítězství ve formuli E | Foto: ABB Formula E

Pilot týmu Envision Racing využil startu z pole position a bez větších potíží si udržel první místo, jelikož druhý Stoffel Vandoorne se nerozjel dobře a dostali se před něj Lucas di Grassi a Sébastien Buemi.

Cassidy se držel na čele v průběhu celého závodu. Di Grassi před něj nenašel cestu ani za pomoci útočného módu a ani s fanboostem.

Fanboostu naopak využil Vandoorne a ve 28. kole zaútočil na Brazilce, ten mu útok vrátil. Souboje využil i Robin Frijns, který Vandoornovi sebral třetí místo.

V tu chvíli začalo v Brooklynu pršet a rychlá, ale velmi intenzivní dešťová přeháňka nachytala i přední jezdce.

Cassidy, di Grassi i Vandoorne doplatili na aquaplanning, v šesté zatáčce vyjeli do únikové zóny a skončili v bariéře.

Frijns na změnu podmínek zareagoval nejlépe a dostal se tím z třetího místa do čela.

Nebylo mu to ale nic platné. Vedení závodu se rozhodlo pro červenou vlajku a po asi dvaceti minutách oznámilo, že závod již nebude restartován a konečné výsledky budou určeny podle pořadí z předchozího okruhu.

I přesto, že Cassidy skončil se svým monopostem ve zdi, tak získal své první vítězství ve formuli E před di Grassim a Frijnsem.

Vandoorne obsadil čtvrté místo před Edoardem Mortarou, který udržel první místo v průběžném hodnocení.

Bodovanou desítku doplnili Buemi, Pascal Wehrlein, Jake Dennis, Sam Bird a Nyck de Vries.

Antonio Giovinazzi Penske - 0
Další článek: Rakouští traťoví maršálové hájí svůj postup při hašení Sainzova ferrari