Časomíra nelže. Jak dopadly nové díly Ferrari?

Ferrari uspíšilo výrobu a do druhého závodního víkendu přivezlo nové díly, které mělo původně nasadit až za týden na Hungaroringu. Jak to dopadlo?

Charles Leclerc v prvním závodě získal pódium, ale bylo to kombinací problémů soupeřů a jeho bezchybného výkonu. Bohužel to nesouvisí s formou Ferrari.

Scuderia přivezla na druhý závod sezóny vylepšení – především přední křídlo a podlahu. Začátek kvalifikace se pro Ferrari odvíjel dobře. Rudé vozy byly na čele. Poté to ale šlo s Ferrari prudce dolů. Sebastian Vettel skončil 10., Leclerc 11. a po penalizaci odstartuje ze 14. místa. 

„Musíme akceptovat, že časomíra nelže,“ řekl Mattia Binotto pro Reuters. 

„Ve dvou částech kvalifikace, i když za různých podmínek, jsme nebyli konkurenceschopní, a to nejen proti těm, kteří byli našimi nejbližšími soupeři v posledních několika letech, ale také proti ostatním, kteří byli až do včerejška obecně za námi.“

Reakce jezdců Ferrari na výsledky kvalifikace 

Reakce jezdců Ferrari na výsledky kvalifikace 

„Pracovali jsme velmi tvrdě, abychom přinesli novinky dříve, než bylo plánováno, ale na trati neukázaly svou cenu,“ řekl o novém předním křídle a podlaze.

„Musíme zjistit, proč a změnit tento stav. Tohle prostě není dost dobré pro tým jménem Ferrari.“

Další článek: Máme z toho velkou radost, říká Binotto o potvrzení Mugella

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00