Carmen Jordá zůstává vývojovou pilotkou Renaultu

Španělka bude navíc kombinovat své testovací aktivity se závoděním.
Carmen Jordá zůstává vývojovou pilotkou Renaultu

Carmen Jordá zůstane s týmem Renault a bude nadále zastávat roli vývojové pilotky. Mimo to se navíc po roční pauze vrátí na závodní trať.

Španělka nastoupila v roce 2015 ke stáji z Enstone, tehdy ještě pod názvem Lotus. Na svém místě zůstává i Letos, prozradila však, že ji čeká víc než jen práce v simulátoru.

Jordá naposledy závodila v roce 2014 v seriálu GP3, letos se však s podporou Renaultu do závodní sedačky vrátí.

„Jsem šťastná a jsem ráda, že jsem součástí týmu jakožto vývojová jezdkyně, úžasnou zprávou také je, že budu letos závodit, ne ve formuli 1, ale v jiné sérii s Renaultem,“ řekla Jordá při oficiálním představení týmu v Paříži.

„Nebude to pouze simulátor a vývojová práce, což je skvělé.“

Jordá byla součástí Lotusu v sezóně, v níž se stáj potýkala s finančními problémy a nakonec byla zachráněna odkoupením Renaultem. Tým si přitom podle ní udržel dobrého ducha.

„Jsme jako rodina, jsme skupina lidí, když procházíme špatnými momenty, zůstáváme pospolu a když máme dobré momenty, jsme si ještě blíž,“ řekla.

„Týmový duch je velice důležitý, já myslím, že ho máme a Renault nám dodává klid. Myslím, že můžeme dosáhnout dobrých věcí, máme dobrý projekt na příští tři, čtyři roky, takže to vypadá skvěle.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vývoj pohonných jednotek bude bez omezení, žetony nejspíše končí

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10