Carmen Jordá odráží kritiky

Lotus během posledních testů potvrdil novou posilu. Do týmu přichází mladá Španělka Carmen Jordá. Kritika na sebe nenechala dlouho čekat.
Carmen Jordá odráží kritiky

Nejde o to, že Lotus podepsal se ženou, ale o to, že výsledky rodačky z Valencie jsou poněkud tristní. Odjela tři sezóny v GP3, kde na soupeře často ztrácela celé sekundy. Nejlepším umístěním byly vloni dvě sedmnáctá místa. Autem to přitom nebylo. V posledních čtyřech závodech byla nahrazena Deanem Stonemanem, který s vozem dokázal dvakrát vyhrát.

„Carmen Jordá by nedokázala rozvíjet roli ve filmu, natož hybridní vůz v F1,“ napsal bez servítek na Twitter její bývalý týmový kolega Rob Cregan.

Většina lidí okolo F1 nevyčítá angažování samotné jezdkyni, ale spíše Lotusu. Ten ji podle názorů jen těžko najal jako vývojovou jezdkyni na základě výsledků, ale spíše kvůli penězům a marketingu. Je to velmi krásná žena. V garáži Lotusu bude vděčným cílem fotografů. 

Carmen Jordá ale kritiku odmítá. „Formule 1 je plná závisti,“ řekla pro Bild. „Je tu jen pár kokpitů, takže se sem dostane jen hrstka jezdců. Pokud budete tvrdě pracovat a všechno vám vyjde tak, jako mně, můžete to dokázat. Rob zřejmě závidí, že jsem tady já a ne on. Přeji mu hodně štěstí, to je vše, co mohu říct.“  

„Nejdříve musím pochopit, jak tým funguje. Tady se to nedá srovnávat s GP3,“ vysvětlila Jordá. Poté prý přijde na řadu práce na simulátoru.

Carmen Jordá je nyní na míle vzdálená zisku super licence. Ve voze F1 nic neodjela a body za pořadí v GP3 se sice započítávají do tabulky FIA, ale jezdec jich musí mít celkem 40. V GP3 se boduje od devátého místa (1 bod) a Jordá skončila nejlépe na 28. místě v roce 2012.

Zlé jazyky ji mezitím srovnávají s Lewisem Hamiltonem. Jordá je totiž stejně jako on velmi aktivní na sociálních sítích, přičemž dává nahlédnout do svého soukromého života. A mimochodem… má také psa (Rufuse). 

Creo que alguien no esta muy contento con su nueva chaqueta... 😂😍 #Rufus #Pomeranian

Fotka zveřejněná uživatelem Carmen Jorda (@carmenjorda),

Buenas noches y dulces sueños @pronovias 🌙⭐️🌙!!

Fotka zveřejněná uživatelem Carmen Jorda (@carmenjorda),

Happy birthday to my friend @felipenasr !!! Wish you a win this weekend to get the champagne to celebrate 🏁🎂🎉 #belgiumgp

Fotka zveřejněná uživatelem Carmen Jorda (@carmenjorda),

Last laps on the sim before heading to the airport! Next stop ----->> Hockenheim #germangp 🇩🇪 #playseat @koiranengp

Fotka zveřejněná uživatelem Carmen Jorda (@carmenjorda),

Cardio and stretching preparing for the race weekend #abudhabigp

Fotka zveřejněná uživatelem Carmen Jorda (@carmenjorda),

Diskuze (45) Další článek: Video: Kamera GoPro se svezla v prototypu LMP1 od Nissanu
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00