Carlos u nás našel jistotu, kterou u Red Bullu neměl, říká Brown

Carlos Sainz má podle Zaka Browna u McLarenu mnohem lepší prostředí, než jaké měl u Red Bullu.
Carlos u nás našel jistotu, kterou u Red Bullu neměl, říká Brown

Carlos Sainz sice před příchodem k McLarenu jezdil za Renault, ale oficiálně přestal být jezdcem Red Bullu až na konci roku 2018.

„Myslím, že v celém prostředí Red Bull-Toro Rosso žil na základě jednoletých smluv,“ řekl Zak Brown na Autosport International Show.

„Red Bull je fantastický tým, ale někdy jsou tvrdí na své jezdcem. Carlos je jezdec, který potřebuje vědět, že má za sebou tým a že příští závod nebude dost možná jeho posledním, což je trochu prostředí, které tam někdy vytvářejí.“

Marko odchodu Sainze nelituje. Je rychlý, ale není to Verstappen, říká

Marko odchodu Sainze nelituje. Je rychlý, ale není to Verstappen, říká

Brown také promluvil o Norrisovi. Podle něj si uvědomovali, že najmout úplného nováčka je riziko. 

„Myslím, že tam nějaké riziko bylo. Lando je nejmladší britský jezdec,“ pokračuje Brown. Norris na ně ale udělal dojem hned v prvním tréninku, do kterého ve Spa 2018 nastoupil. 

„Myslím, že v jeho prvním tréninku byla trať mokrá, ale on vypadal klidně. Měl okamžitě rychlost.“

Na tým zapůsobil také v Daytoně, kde jel čtyřiadvacetihodinovku s Alonsem „Viděli jsme, že neztrácel ani desetinu sekundy. Ve skutečnosti proběhla debata o tom, kdo z nich byl nejrychlejší!

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule E nasadila kameru v helmě [video]

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00