Carlos Sainz: Za Red Bullem nejsme příliš daleko

Podle Carlose Sainze byl sice Red Bull vloni dominantní, ale co se čisté rychlosti týká, nebyla ztráta Ferrari velká.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Carlos Sainz: Za Red Bullem nejsme příliš daleko | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

I když Ferrari v loňské sezoně získalo o 205 méně bodů než Red Bull, a zaostalo i v počtu výher (4:17), v čisté rychlosti už to takový rozdíl nebyl. V kvalifikačních kláních pak byla stáj z Maranella v počtu získaných pole position dokonce úspěšnější než jejich rivalové z Milton Keys (12:8).

Vědom si toho je při hodnocení uplynulého ročníku i Carlos Sainz z Ferrari.

„Red Bull byl dominantní, ale byl dominantní, aniž by měl jasný náskok z hlediska tempa," citoval španělského pilota oficiální web F1.

„Nemám pocit, že bychom byli příliš pozadu, co se vývoje a výkonu vozu týká,“ myslí si Sainz. Jako příklad pilot Ferrari uvedl Velkou cenu USA, která se konala v závěrečné fázi sezony a kde italská stáj oslavila kvalifikační double.

„Muselo to být nejspíš tím, že náš vůz tolik nezaostává...“

Závodní bilance však už pro Ferrari tak příznivá nebyla a neplatilo to zdaleka pouze o závodě v texaském Austinu. 

„Je třeba se zaměřit na to, abychom porozuměli pneumatikám a zjistili, jak můžeme být v závodě rychlejší, jelikož je zřejmé, že Red Bull je ve srovnání s námi v závodě obzvlášť rychlý,“ hledá Sainz možnosti, co dělat v nadcházející sezoně lépe.

„Další krok, který chceme udělat, se týká strategie a celkového odvedení práce během závodu, na čemž již pracujeme. Pokud však budeme brát čistý výkon, nejsme daleko. Stačí trocha zlepšení v oblasti výkonu a přítlaku. Pak budeme na stejné nebo rychlejší úrovni, takže doufejme, že se nám to podaří,“ dodal pilot Ferrari.

Další článek: Russell versus Hamilton. Statistický pohled na interní souboj v Mercedesu

Témata článku: ,