Carlos Sainz potvrdil, že jedná s Caterhamem

Včera jsme vás informovali, že podle španělských médií by se snad už v Německu mohl v kokpitu Caterhamu objevit Carlos Sainz. Ten jednání s Caterhamem potvrdil.
Carlos Sainz potvrdil, že jedná s Caterhamem

Sainze chce do Caterhamu dostat Red Bull, který o tom začal s novým vedením stáje jednat v Silverstonu a jako protislužbu prý nabízí „roztrhání“ faktur za převodovky.

Sainz by nahradil Kobajašiho. Jen není jasné, zda už letos a zda skutečně v závodech nebo jen v (některých) pátečních trénincích.

Mimochodem, nelze nezmínit určitou paralelu. Za novým vedením Caterhamu nyní stojí Colin Kolles. Ten Colin Kolles, který dříve pracoval pro HRT a byl to právě tento tým, kdo dal v roce 2011 po dohodě s Red Bullem šanci jistému Danielu Ricciardovi. 

Ale zpět k Sainzovi. Ten potvrdil jednání s Caterhamem. „Ano, je to pravda, že tam byly nějaké rozhovory s nimi. Ale nic není potvrzené.“ 

Red Bull prý chce do Caterhamu protlačit Carlose Sainze

Red Bull prý chce do Caterhamu protlačit Carlose Sainze

„Pro mě se nic nezmění, protože hlavním cílem je Toro Rosso v budoucnu. Ale byl bych velmi šťastný, kdybych to mohl zkusit s Caterhamem. Bylo by možné závodit v letošním roce, ale je to Red Bull, kdo rozhoduje. Oni a Caterham musí mít nějaký benefit a dohodnout se. 

Najezdit kilometry v F1 vám vždy pomůže, bez ohledu na to, jak dobrý je tým. Pokud by se rozhodli pro mě, bylo by to dobré znamení, že dělám věci správně.“

Diskuze (4) Další článek: Ramírez: Pérez je dobrý jezdec, ale není to dobrý člověk