Carey potvrdil obrysy nového kalendáře. Sezóna začne v Rakousku. Co bude dál?

Formule 1 už má obrysy nového kalendáře formule 1. Sezóna začne za našimi humny, což ale bohužel pro české i jiné fanoušky nic neznamená, protože závody budou za zavřenými dveřmi.
Carey potvrdil obrysy nového kalendáře. Sezóna začne v Rakousku. Co bude dál?

Austrálie byla zrušena na poslední chvíli. V Monaku a ve Francii se letos určitě nepojede. Sedm dalších závodů bylo zatím odloženo – v Bahrajnu, Vietnamu, Číně, Nizozemsku, Španělsku, Ázerbájdžánu a Kanadě.

Chase Carey dnes potvrdil, že by sezóna mohla začít 5. července v Rakousku. Bude to však za zavřenými dveřmi bez fanoušků. Podle šéfa formule 1 bude červenec, srpen a začátek září patřit evropským závodům. 

Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi

Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi

Září, říjen a listopad pak bude patřit závodům v Eurasii, Asii a Americe.  

Sezóna má skončit v „Perském zálivu v prosinci s Bahrajnem před tradičním finále v Abú Dhabí.“ Carey stále počítá s 15 až 18 závody.

Klepněte pro větší obrázek
Základní plán formule 1 pro nový kalendář F1 2020. Foto: F1

Carey to sice nezmínil, ale předpokládáme, že to neznamená 15 až 18 okruhů. Na některých se totiž patrně pojede více závodů.

„Finální kalendář uveřejníme, jakmile to bude možné,“ dodal Carey.

„Očekáváme, že první závody budou bez fanoušků, ale doufáme, že fanoušci budou součásti našich akcí, jakmile se v harmonogramu posuneme dál,“ řekl Carey.

„Stále musíme vyřešit mnoho otázek, jako jsou postupy pro týmy a naše další partnery, které vstupují a působí v každé zemi. Zdraví a bezpečnost všech zúčastněných bude i nadále prioritou a budeme pokračovat pouze v případě, že budeme přesvědčeni, že máme spolehlivé postupy pro řešení rizik i možných problémů.“

Zažene FIA Ferrari do kouta? Nová pravidla ji dávají do rukou silnou zbraň

Zažene FIA Ferrari do kouta? Nová pravidla ji dávají do rukou silnou zbraň

Týmy v současné době prosazují snížení rozpočtového stropu až na 100 milionů dolarů, aby byl sport udržitelnější. Někteří jsou ale proti.

Carey uvedl, že plány vycházející z probíhajících diskusí by mohly pomoci „posílit dlouhodobou budoucnost formule 1“ a „učinit z ní zdravější podnikání pro všechny zúčastněné“.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Nová doba: Podívejte se na fotogalerii z virtuálního závodu na Okruhu Amerik, který vyhrál Norris
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00