Carey potvrdil obrysy nového kalendáře. Sezóna začne v Rakousku. Co bude dál?

Formule 1 už má obrysy nového kalendáře formule 1. Sezóna začne za našimi humny, což ale bohužel pro české i jiné fanoušky nic neznamená, protože závody budou za zavřenými dveřmi.
Carey potvrdil obrysy nového kalendáře. Sezóna začne v Rakousku. Co bude dál?

Austrálie byla zrušena na poslední chvíli. V Monaku a ve Francii se letos určitě nepojede. Sedm dalších závodů bylo zatím odloženo – v Bahrajnu, Vietnamu, Číně, Nizozemsku, Španělsku, Ázerbájdžánu a Kanadě.

Chase Carey dnes potvrdil, že by sezóna mohla začít 5. července v Rakousku. Bude to však za zavřenými dveřmi bez fanoušků. Podle šéfa formule 1 bude červenec, srpen a začátek září patřit evropským závodům. 

Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi

Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi

Září, říjen a listopad pak bude patřit závodům v Eurasii, Asii a Americe.  

Sezóna má skončit v „Perském zálivu v prosinci s Bahrajnem před tradičním finále v Abú Dhabí.“ Carey stále počítá s 15 až 18 závody.

Klepněte pro větší obrázek
Základní plán formule 1 pro nový kalendář F1 2020. Foto: F1

Carey to sice nezmínil, ale předpokládáme, že to neznamená 15 až 18 okruhů. Na některých se totiž patrně pojede více závodů.

„Finální kalendář uveřejníme, jakmile to bude možné,“ dodal Carey.

„Očekáváme, že první závody budou bez fanoušků, ale doufáme, že fanoušci budou součásti našich akcí, jakmile se v harmonogramu posuneme dál,“ řekl Carey.

„Stále musíme vyřešit mnoho otázek, jako jsou postupy pro týmy a naše další partnery, které vstupují a působí v každé zemi. Zdraví a bezpečnost všech zúčastněných bude i nadále prioritou a budeme pokračovat pouze v případě, že budeme přesvědčeni, že máme spolehlivé postupy pro řešení rizik i možných problémů.“

Zažene FIA Ferrari do kouta? Nová pravidla ji dávají do rukou silnou zbraň

Zažene FIA Ferrari do kouta? Nová pravidla ji dávají do rukou silnou zbraň

Týmy v současné době prosazují snížení rozpočtového stropu až na 100 milionů dolarů, aby byl sport udržitelnější. Někteří jsou ale proti.

Carey uvedl, že plány vycházející z probíhajících diskusí by mohly pomoci „posílit dlouhodobou budoucnost formule 1“ a „učinit z ní zdravější podnikání pro všechny zúčastněné“.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Nová doba: Podívejte se na fotogalerii z virtuálního závodu na Okruhu Amerik, který vyhrál Norris

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.