Carey počítá s 15 až 18 závody a letním startem sezóny

Šéf formule 1 vydal prohlášení o aktuální situaci. Sezóna formule 1 kvůli epidemii koronaviru nezačala a v nejbližších týdnech ani nezačne.
Carey počítá s 15 až 18 závody a letním startem sezóny

Dnes bylo oznámeno, že se odkládá i závod v Baku. Další odklady nejsou vyloučeny.

„Uvědomujeme si, že existuje značný potenciál pro další odložení aktuálně naplánovaných akcí,“ uvedl Carey. „My i naši partneři přesto plně očekáváme, že sezóna začne letos v létě s revidovaným kalendářem a 15 až 18 závody.“

Carey dále zopakoval, že F1 přesunula letní přestávku (uzavření továren) na přelom března a dubna. Potvrdil také, že sezóna skončí později, než na konci listopadu, jak bylo původně plánováno pro závod v Abú Dhabí.

Vzhledem k tomu, že se situace mění, „není možné poskytnout konkrétnější kalendář, ale očekáváme, že v nadcházejícím měsíci získáme jasnější náhled na situaci v každé z našich hostitelských zemí i na otázky související s cestováním do těchto zemí.“

Carey také vidí současnou situaci jako příležitost pro experimenty, jako je třeba eSports.

Foto. Getty Images / Lars Baron

Další článek: Verstappen se bojí koronaviru. Podle Marka by bylo lepší, kdyby se nakazil

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.