Carey chce nová pravidla v červnu, brexitu se neobává

Šéf Liberty Media a CEO formule 1 Chase Carey chce, aby nová pravidla pro sezónu 2021 byla schválena nejpozději v červnu. Následků brexitu pro „královnu motorsportu“ se přitom neobává.
Carey chce nová pravidla v červnu, brexitu se neobává

Formule 1 bude (pravděpodobně) mít od sezóny 2021 nová pravidla, která nezmění pouze sportovní část šampionátu, ale také byznysový model série, podle kterého se v současnosti dělí finance mezi závodní týmy, vedení mistrovství světa a promotéry velkých cen.

Vyjednávání o nových regulích probíhala v posledních měsících pomalu a nepřinášela viditelnější a zásadnější pokroky, podle Careyho bylo ale důležité pro budoucnost formule 1, že se podařily doladit detaily.

„Chápeme, že veřejné trhy by chtěly znát veškeré podmínky tak brzy, jak jen to je možné. My ale využijeme všechen čas nezbytný k tomu, abychom se ujistili, že jsme vše provedli správně a ve shodě s našimi partnery,“ řekl šéf formule 1 na tiskové konferenci Liberty Media, která se uskutečnila minulý týden.

Před sezónou 2021 oslovíme nové automobilky, věří Chase Carey

Před sezónou 2021 oslovíme nové automobilky, věří Chase Carey

„Tyto věci chceme vyřešit. Do roku 2021 sice zbývá ještě dost času, každý chce ale jasně znát budoucnost, proto chceme toto téma uzavřít co nejrychleji to půjde,“ dodal Carey.

„Nechci trvat na přesných datech vyjednávání s týmy. Tento týden jsem se ale se zástupci několika stájí potkal a mohu říct, že jsou velmi aktivní.“

„V některých záležitostech chceme mít jasno do června. A některé oblasti chceme vyřešit ještě dříve,“ plánuje Chase Carey.

Budoucnost formule 1 nepřináší jen nová pravidla, ale i obavy o dopady brexitu nejen na týmy sídlící na ostrovech, ale i na „královnu motorsportu“ samotnou.

Datum brexitu je aktuálně stanoveno již na 29. března, Carey však nepředpokládá, že by vystoupení Velké Británie z Evropské unie mělo mít zásadní dopady na formuli 1.

„Vůči ekonomickým dopadům se cítíme imunní,“ řekl Chase Carey analytikům a investorům z Wall Street tento týden během telefonické konference.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (1) Další článek: Shrnutí testů: Nejvíce kol odjel Mercedes