Capito potvrdil, že pokud Sargeant získá super licenci, bude příští rok závodit pro Williams | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Capito potvrdil, že pokud Sargeant získá super licenci, bude příští rok závodit pro Williams

Týmovým kolegou Alexe Albona bude v příštím roce americký pilot Logan Sargeant. Má to ale háček. Musí získat super licenci.

Nicholase Latifiho nahradí v příštím roce u Williamsu americký pilot Logan Sargeant. Jeho angažmá ve F1 je však podmíněno ziskem super licence. 

Formule 2 má nyní přestávku. Další a poslední víkend sezóny čeká sérii v Abú Dhabí. Sargeant by potřeboval skončit mezi prvními pěti nebo šesti jezdci. Aktuální stav šampionátu (TOP 10) je:

  1. Drugovich: 241 bodů
  2. Théo Pourchaire: 164 
  3. Logan Sargeant: 135
  4. Jack Doohan: 126
  5. Jehan Daruvala: 126
  6. Enzo Fittipaldi: 126
  7. Liam Lawon: 123
  8. Frederik Vesti: 117
  9. Ajumu Iwasa: 114
  10. Jüri Vips: 110

Za víkend lze získat maximálně 39 bodů, takže pořadí se ještě může výrazně změnit. 

Sargeant absolvoval včera s Williamsem první trénink. Další příležitost dostane v Mexiku a v Abú Dhabí.

Sargeant skončil v předešlých letech na třetím, respektive sedmém místě ve F3, díky čemuž měl před víkendem v Austinu celkem 27 bodů pro super licenci.

Po včerejší jízdě v tréninku F1 získal další 1 bod. Pokud absolvuje další dva tréninky, může získat další dva – podmínkou je, že musí v tréninku ujet alespoň  100 km (tradičně něco přes 20 kol). V ideálním případě by tak měl 30 bodů. Za šesté místo v F2 je 10 bodů. Pokud ale v trénincích odjede méně než 100 km – stačí technický problém, červené vlajky apod., tak bude muset v šampionátu F2 skončit na pátém místě, za které je 20 bodů. 

Pokud Sargeant získá v příštím roce místo na startovním roštu, stane se prvním americkým jezdcem, který bude závodit ve Formuli 1 od dob Alexandera Rossiho, jenž na konci sezony 2015 absolvoval pět závodů za tým Marussia. Posledním americkým jezdcem, který se ve F1 objevil na plný úvazek, byl Scott Speed, který závodil s Toro Rosso v letech 2006-07. Za posledních 30 let závodili v F1 pouze tři Američané.

Doporučujeme

Články odjinud