Capito je přesvědčen, že je Sargeant správnou volbou. Příští rok mu nechá čas na učení

Logan Sargeant má před sebou velkou budoucnost ve formuli 1, příští rok mu ale Williams v jeho první sezóně musí nechat prostor pro růst, říká šéf týmu Jost Capito.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Capito je přesvědčen, že je Sargeant správnou volbou. Příští rok mu nechá čas na učení | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sargeant bude prvním Američanem ve F1 od roku 2015, kdy za Marussii závodil Alexander Rossi. Letos Sargeant působil ve formuli 2, kde obsadil celkové čtvrté místo.

Kromě něj budou nováčky ve F1 ještě loňský šampion formule 2 Oscar Piastri a Nyck de Vries, který letos absolvoval jeden závod za Williams a je šampionem F2 (2019) a mistrem světa formule E (2020-21).

„Viděli jsme jeho progres a v polovině sezóny jsme dospěli k rozhodnutí, že pokud získá dostatek bodů pro superlicenci, pak je pro něj správným krokem co nejdříve přejít do F1,“ řekl Capito.

„Logan přinese do týmu mladost. Samozřejmě je nezkušený, věřím ale, že se učí velmi rychle. Pro příští rok musíme udržet očekávání od Logana nízko, protože F1 je ve srovnání s ostatními sériemi tak komplikovaná. Musíme mu dát šanci se vyvíjet, dělat chyby, jsem ale přesvědčen, že bude velmi rychlý.

„V sezóně 2022 se hodně vyvinul. Náš akademický tým také odvedl skvělou práci, nevyvinul se jen jezdecky, zlepšil se i v tréninku, v práci s médii a celkově je z něj teď hotový jezdec, který je připraven na F1 a udělat další krok, zlepšit se a jsem si jistý, že má před sebou velkou budoucnost.“

Kariéra Logana Sargeanta (výběr)

2018: Eurocup formule Renault (4. místo, 3 vítězství)
2019: F3 (19. místo), GP Macaa (3. místo)
2020: F3 (3. místo, 2 vítězství)
2021: F3 (7. místo, 1 vítězství)
2022: F2 (4. místo, 2 vítězství)

Sargeantovým týmovým kolegou bude Alexander Albon, kterého čeká čtvrtá sezóna ve F1, z toho druhá ve Williamsu.

„Alex a Logan jako týmoví kolegové. Logan se musí hodně učit a Alex mu s tím pomůže. Doufám, že během sezóny budou oba velmi konkurenceschopní, aby Logan mohl alespoň trochu v kvalifikaci bojovat s Alexem. Pro závodění to bude trvat trochu déle, bylo by ale skvělé, kdyby na konci sezóny byli oba jezdci vyrovnaní.“

Další článek: Pérez označuje GP Las Vegas za největší událost příštího roku na světě

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února