Capito doufá, že Russell zůstane, ale... byl by hloupý, kdyby odmítl Mercedes

Šéf Williamsu Jost Capito doufá, že se týmu podaří udržet George Russella i pro rok 2022, ale připouští, že Brit by byl „hloupý“, kdyby odmítl případnou nabídku Mercedesu.
Capito doufá, že Russell zůstane, ale... byl by hloupý, kdyby odmítl Mercedes

George Russell by mohl v příštím roce nahradit Valtteriho Bottase u Mercedesu. Pokud se tak nestane, zůstane nejspíše u Williamsu.

„Georgovi končí na konci roku tříletá smlouva, takže na konci roku je volný,“ řekl šéf Williamsu Jost Capito.

„At už se rozhodne jakkoli, ať už má jakékoliv možnosti... v tuto chvíli se mu ve Williamsu líbí, rád s námi spolupracuje, vidí, kam tým směřuje, vidí změny, které děláme, přístup, který uplatňujeme, a to všechno velmi podporuje a vnímá pozitivně.“

„Samozřejmě pokud by dostal šanci dostat se do Mercedesu, bylo by hloupé, kdyby to neudělal, ale pokud nedostane šanci jít do Mercedesu, myslím, že by docela rád zůstal ve Williamsu, a to je vše, na čem můžeme pracovat a v co doufáme.“

Capito zopakoval, že Williams nespěchá s výběrem jezdecké sestavy pro rok 2022 a je ochoten počkat, až se Mercedes rozhodne.

„Až jim skončí smlouva, mohou zůstat, nebo mohou přejít jinam – to je normální diskuse. Samozřejmě musíme mít záložní plán, protože vidíme i pravděpodobnost, že mu Mercedes dá nabídku, a pak se uvidí.“

„Ale v tuto chvíli nevidím, že bychom měli potřebu cokoli podnikat dříve, než se Mercedes rozhodne, co udělá.“

Váš názor Další článek: Týmy příští týden otestují „robustnější“ zadní pneumatiky
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00