Capelli o zbarvení Ferrari: méně bílé, více úspěchů

V pátek představí Ferrari svůj nový vůz pro letošní rok. Existují velmi silné spekulace, že na voze bude více bílé barvy než v předešlých letech. Ivana Capelliho to překvapilo.
Capelli o zbarvení Ferrari: méně bílé, více úspěchů

Nejsou to jen spekulace. Ferrari nedávno uveřejnilo video, z něhož je patrné, že bílá přibude i na overalech jezdců.

„Když jsem slyšel, že se bílá vrací, byl jsem zpočátku trochu zmaten,“ řekl Ivan Capelli pro La Repubblica. Capelli jezdil za Ferrari v roce 1992, dnes je komentátorem italské RAI.

„V týmu bylo v určitém okamžiku řečeno, že bílá nepřináší dobré výsledky,“ vysvětluje Capelli. To je trochu zajímavé, protože množství bílé je přirovnáváno monopostu Nikiho Laudy z roku 1975. „Já vím, já vím, ale legenda o bílé se zrodila v posledních letech.“

„V roce 1993 bylo hodně bílé a Ferrari nevyhrálo vůbec nic. Další rok se rozhodlo odstranit bílou barvu z krytu motoru a obnovit tradiční vzhled. Od té doby každou sezónu odstranilo kousek bílé. A bylo to lepší a lepší. F399, které přineslo pohár konstruktérů v roce 1999, bylo celé červené! Bílá barva byla jen u nápisu Marlboro.“

Podle Capelliho se pak začala bílá barva vracet až v době, kdy to týmu přišel Alonso.

Capelli sice není pověrčivý, podle něj ale existuje vztah mezi úspěchem, zbarvením a tím, jak se vůz vryje do paměti fanoušků. Jako příklad uvádí slavný Lotus s John Player Special a pro Ferrari právě typickou rudou. „Krása a vítězství jsou klíčem formule 1,“ dodává Capelli. 

Foto: Getty Images / Pascal Rondeau

Další článek: Vettelovi se nelíbí současná pravidla

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen