Čandhok zatím nemá jistotu účasti v Grand Prix Indie

Karun Čandhok se sice ve volných trénincích připravoval na účast v domácím závodě v Dillí, ale tým Lotus mu zatím nepotvrdil, že ho skutečně na startovní rošt postaví.
Čandhok zatím nemá jistotu účasti v Grand Prix Indie

"V tuto chvíli zní moje upřímná odpověď, že nevím a že to jde mimo mě," řekl Čandhok na téma své účasti v GP Indie pro Reuters. "Tony (Fernandes, majitel týmu Lotus) miliónkrát řekl v různých rozhovorech, že by to chtěl uskutečnit."

"Je to otázka, kterou si kladou všichni, včetně mě, ale je třeba pochopit, že smluvní záležitosti jsou komplexní, jsou tu dva závodní jezdci se smlouvami a není to snadné rozhodnutí."

Indický závodník se domnívá, že splnil všechny předpoklady ve volných trénincích, aby mohl doma nastoupit do závodu.

"Tony mi řekl, že ode mě očekává, že budu před vozy Virginu a HRT," vysvětloval. "To je realistické očekávání a já jsem ho přesvědčivě splnil v posledních třech pátečních trénincích, takže si myslím, že jsem odvedl maximum, a teď... Rozhodnutí je na nich."

Indie má jistotu minimálně jednoho domácího jezdce v premiérové GP Indie, Narajn Kartykejan dostane u HRT vůz Daniela Ricciarda.

Další článek: Red Bull chce ještě druhé místo pro Webbera, ale na RB8 pracuje už naplno

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen