Čandhok v domácí Grand Prix Indie nenastoupí

Karunu Čandhokovi se nesplní sen a domácího závodu v Dillí se nezúčastní. Lotus chce dosáhnout co nejlepšího výsledku, takže vsadí na zkušenosti závodní dvojice.
Čandhok v domácí Grand Prix Indie nenastoupí

Čandhok doufal, že ho stejně jako v Německu nechá Lotus závodit také v Indii. Majitel týmu Tony Fernandes opakovaně řekl, že by mu rád vyhověl, ale nakonec rozhodl, že pro Indii zůstane u dvojice Trulli - Kovalainen. Čandhok se sveze alespoň v prvním volném tréninku.

"Z pohledu týmu je pro nás tento víkend klíčovým cílem zachovat úroveň výkonnosti, kterou jsme měli v posledních dvou závodech," vysvětloval Fernandes. "I když jsem si jistý, že jsou v Indii fanoušci, kteří by chtěli vidět Karuna pro nás závodit v neděli, museli jsme udělat to nejlepší rozhodnutí pro budoucnost týmu."

"I když všechny ty emotivní důvody pro jeho účast byly správné, uvědomili jsme si, že jeho omezené jezdění v této sezóně, jehož příčinou bylo z velké míry špatné počasí, mu neumožnilo se připravit nejlépe na tento závod, takže jsme učinili velmi těžké rozhodnutí ho tento závodní víkend nenasadit."

Pro Lotus je klíčové si pojistit 10. místo v šampionátu a podle Fernandese by Čandhok byl pod příliš velkým tlakem na to, aby mohl jezdit v klidu a podat stejný výkon jako Trulli nebo Kovalainen.

"Těším se, že pojedu na okruhu Buddh v prvním tréninku před domácím publikem," uvedl Čandhok. "I když jsem samozřejmě zklamaný, že nedostanu příležitost závodit v neděli, akceptuji rozhodnutí týmu zvolit zkušenosti a talent, které mají Jarno a Heikki."

"Tento tým je pořád mladý, stále roste a vím, že musí udělat maximum, aby si zajistil budoucnost v tomto sportu. Občas je třeba udělat těžké rozhodnutí a v tomto případě muselo být velmi těžké, ale chápu, že to není o mně."

Diskuze (34) Další článek: New York potvrdil závod formule 1 od roku 2013
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00