Čandhok v domácí Grand Prix Indie nenastoupí

Karunu Čandhokovi se nesplní sen a domácího závodu v Dillí se nezúčastní. Lotus chce dosáhnout co nejlepšího výsledku, takže vsadí na zkušenosti závodní dvojice.
Čandhok v domácí Grand Prix Indie nenastoupí

Čandhok doufal, že ho stejně jako v Německu nechá Lotus závodit také v Indii. Majitel týmu Tony Fernandes opakovaně řekl, že by mu rád vyhověl, ale nakonec rozhodl, že pro Indii zůstane u dvojice Trulli - Kovalainen. Čandhok se sveze alespoň v prvním volném tréninku.

"Z pohledu týmu je pro nás tento víkend klíčovým cílem zachovat úroveň výkonnosti, kterou jsme měli v posledních dvou závodech," vysvětloval Fernandes. "I když jsem si jistý, že jsou v Indii fanoušci, kteří by chtěli vidět Karuna pro nás závodit v neděli, museli jsme udělat to nejlepší rozhodnutí pro budoucnost týmu."

"I když všechny ty emotivní důvody pro jeho účast byly správné, uvědomili jsme si, že jeho omezené jezdění v této sezóně, jehož příčinou bylo z velké míry špatné počasí, mu neumožnilo se připravit nejlépe na tento závod, takže jsme učinili velmi těžké rozhodnutí ho tento závodní víkend nenasadit."

Pro Lotus je klíčové si pojistit 10. místo v šampionátu a podle Fernandese by Čandhok byl pod příliš velkým tlakem na to, aby mohl jezdit v klidu a podat stejný výkon jako Trulli nebo Kovalainen.

"Těším se, že pojedu na okruhu Buddh v prvním tréninku před domácím publikem," uvedl Čandhok. "I když jsem samozřejmě zklamaný, že nedostanu příležitost závodit v neděli, akceptuji rozhodnutí týmu zvolit zkušenosti a talent, které mají Jarno a Heikki."

"Tento tým je pořád mladý, stále roste a vím, že musí udělat maximum, aby si zajistil budoucnost v tomto sportu. Občas je třeba udělat těžké rozhodnutí a v tomto případě muselo být velmi těžké, ale chápu, že to není o mně."

Další článek: New York potvrdil závod formule 1 od roku 2013

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen