Čandhok v domácí Grand Prix Indie nenastoupí

Karunu Čandhokovi se nesplní sen a domácího závodu v Dillí se nezúčastní. Lotus chce dosáhnout co nejlepšího výsledku, takže vsadí na zkušenosti závodní dvojice.
Čandhok v domácí Grand Prix Indie nenastoupí

Čandhok doufal, že ho stejně jako v Německu nechá Lotus závodit také v Indii. Majitel týmu Tony Fernandes opakovaně řekl, že by mu rád vyhověl, ale nakonec rozhodl, že pro Indii zůstane u dvojice Trulli - Kovalainen. Čandhok se sveze alespoň v prvním volném tréninku.

"Z pohledu týmu je pro nás tento víkend klíčovým cílem zachovat úroveň výkonnosti, kterou jsme měli v posledních dvou závodech," vysvětloval Fernandes. "I když jsem si jistý, že jsou v Indii fanoušci, kteří by chtěli vidět Karuna pro nás závodit v neděli, museli jsme udělat to nejlepší rozhodnutí pro budoucnost týmu."

"I když všechny ty emotivní důvody pro jeho účast byly správné, uvědomili jsme si, že jeho omezené jezdění v této sezóně, jehož příčinou bylo z velké míry špatné počasí, mu neumožnilo se připravit nejlépe na tento závod, takže jsme učinili velmi těžké rozhodnutí ho tento závodní víkend nenasadit."

Pro Lotus je klíčové si pojistit 10. místo v šampionátu a podle Fernandese by Čandhok byl pod příliš velkým tlakem na to, aby mohl jezdit v klidu a podat stejný výkon jako Trulli nebo Kovalainen.

"Těším se, že pojedu na okruhu Buddh v prvním tréninku před domácím publikem," uvedl Čandhok. "I když jsem samozřejmě zklamaný, že nedostanu příležitost závodit v neděli, akceptuji rozhodnutí týmu zvolit zkušenosti a talent, které mají Jarno a Heikki."

"Tento tým je pořád mladý, stále roste a vím, že musí udělat maximum, aby si zajistil budoucnost v tomto sportu. Občas je třeba udělat těžké rozhodnutí a v tomto případě muselo být velmi těžké, ale chápu, že to není o mně."

Další článek: New York potvrdil závod formule 1 od roku 2013

13:15 | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.
10:36 | Dánský pilot Frederik Vesti, který vloni skončil čtvrtý ve F3, se stal juniorským jezdcem Mercedesu.
9:18 | Jenson Button dnes slaví 41. narozeniny.
18. ledna | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).