Čandhok se smířil s pokračováním v roli záložního jezdce

Karun Čandhok přiznal, že jeho šance stát se v příštím roce závodním pilotem jsou mizivé. Ve formuli 1 chce ale zůstat.
Čandhok se smířil s pokračováním v roli záložního jezdce

Čandhok debutoval ve formuli 1 loni v barvách týmu HRT, ale pro letošní sezónu místo nesehnal. S vidinou promoce v roce 2012 proto akceptoval místo třetího jezdce u Lotusu. Své ambice si ale nejspíš nesplní.

"Mentálně se připravuji na to, že budu další rok pokračovat jako testovací jezdec," přiznal agentuře Press Trust of India. "V tuto chvíli většina týmů uzavřela své jezdecké sestavy pro rok 2012."

"Už jsou jen dvě volná místa, jedno u Williamsu a to druhé u HRT. Takže situace je těžká, ale jsem připraven tvrdě pracovat."

Čandhok letos nastoupil do jednoho závodu, Lotus mu půjčil auto Jarna Trulliho v Německu. Na startovní rošt se chtěl postavit také v domácí GP Indie, ale to se mu nepodařilo, protože se tým bál o své desáté místo v šampionátu, takže ve vozech nechal své stálé jezdce.

Ještě před začátkem sezóny formule 1 si indický jezdec zajezdí v nové indické sérii i1 Supercar. "Je to koncept, který má za cíl získat nové diváky. Co se mě týče, jsem připraven se zúčastnit všeho, co bude propagovat motorsport v Indii," vysvětloval.

"Načasování závodů také vyhovuje mým možnostem, protože se bude jezdit v zimě po skončení sezóny formule 1. F1 stále zůstává mojí prioritou a účast v i1 to nijak neovlivní."

Další článek: S fyzičkou Räikkönen mít problémy nebude, říká hlavní lékař McLarenu

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10