Čandhok se smířil s pokračováním v roli záložního jezdce

Karun Čandhok přiznal, že jeho šance stát se v příštím roce závodním pilotem jsou mizivé. Ve formuli 1 chce ale zůstat.
Čandhok se smířil s pokračováním v roli záložního jezdce

Čandhok debutoval ve formuli 1 loni v barvách týmu HRT, ale pro letošní sezónu místo nesehnal. S vidinou promoce v roce 2012 proto akceptoval místo třetího jezdce u Lotusu. Své ambice si ale nejspíš nesplní.

"Mentálně se připravuji na to, že budu další rok pokračovat jako testovací jezdec," přiznal agentuře Press Trust of India. "V tuto chvíli většina týmů uzavřela své jezdecké sestavy pro rok 2012."

"Už jsou jen dvě volná místa, jedno u Williamsu a to druhé u HRT. Takže situace je těžká, ale jsem připraven tvrdě pracovat."

Čandhok letos nastoupil do jednoho závodu, Lotus mu půjčil auto Jarna Trulliho v Německu. Na startovní rošt se chtěl postavit také v domácí GP Indie, ale to se mu nepodařilo, protože se tým bál o své desáté místo v šampionátu, takže ve vozech nechal své stálé jezdce.

Ještě před začátkem sezóny formule 1 si indický jezdec zajezdí v nové indické sérii i1 Supercar. "Je to koncept, který má za cíl získat nové diváky. Co se mě týče, jsem připraven se zúčastnit všeho, co bude propagovat motorsport v Indii," vysvětloval.

"Načasování závodů také vyhovuje mým možnostem, protože se bude jezdit v zimě po skončení sezóny formule 1. F1 stále zůstává mojí prioritou a účast v i1 to nijak neovlivní."

Další článek: S fyzičkou Räikkönen mít problémy nebude, říká hlavní lékař McLarenu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen