Čandhok: Piastriho nováčkovská sezona měla skvělé vrcholy, často mu však chybělo závodní tempo | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Čandhok: Piastriho nováčkovská sezona měla skvělé vrcholy, často mu však chybělo závodní tempo

Bývalý pilot F1 Karun Čandhok zhodnotil nováčkovskou sezonu Oscara Piastriho. Ind tvrdí, že měl Australan několik skvělých momentů, ale na druhou stranu mu v některých závodech chybělo tempo.

Oscar Piastri vstupoval do F1 v roli jezdce, který dokázal na první pokus vyhrát mezinárodní šampionáty F3 i F2, takže na něj byly kladeny velké nároky.

Mladý Australan se však s výzvou popral velmi dobře a jeho debutovou sezonu hodnotí fanoušci, ale i experti, vesměs kladně.

Svůj pohled na premiéru Piastriho přidal i bývalý závodník F1 Karun Čandhok, který nyní pracuje i jako televizní expert.

Podle Inda sice měla úvodní sezona Piastriho mezi elitou prvky toho, co ve svých prvních ročnících v královně motorsportu předvedli například Lewis Hamilton či Max Verstappen, ale zároveň upozornil na to, že se Australan v některých závodech trápil.

„Myslím, že jeho vrcholné momenty byly skvělé,“ řekl v podcastu Čandhok Sky F1.

„Sledovat, jak vyhrál ten sprintový závod v Kataru, bylo fantastické. Super výkon předvedl i v kvalifikaci v Suzuce, a stejně tak ve Spa na mokru, kde také odvedl výbornou práci,“ poukázal bývalý jezdec týmů HRT a Lotus na některé povedené momenty Piastriho. 

„Když se však podíváte na celkové body, je jasné, že za kolegou Landem (Norrisem, pozn. red.) poměrně dost zaostal. To je ale v pořádku, nejde čekat, že se jako nováček vyrovná Landovi. Každopádně získal 97 bodů oproti 205 bodům Landa, takže ani ne polovinu,“ srovnal Čandhok.

„Myslím, že jeho Achillovou patou bylo závodní tempo. Bylo hodně víkendů, včetně toho posledního v Abú Dhabí, případně závodů v Brazílii a v Austinu, kde se velmi dobře kvalifikoval, ale neměl závodní tempo, zatímco Norris podle mě odvedl fantastickou práci, když i v neděli maximálně využil potenciál vozu,“ všiml si brzy 40letý Ind.

„Vrcholy Oskarovy sezony byly na úrovni toho, co jsme viděli u Verstappena (v roce 2015) nebo u Hamiltona (2007). Srovnat to můžeme i s tím, jak se dařilo Leclercovi se Sauberem (2018),“ dodal Čandhok.

Doporučujeme

Články odjinud